Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Нове відкриття дозволить заряджати електрокари за 10 хвилин, а смартфони – за секунди

Дослідники з Університету Юти відкрили важливий фізичний механізм, що керує феноменом плакування в частинках графіту, який дозволяє передбачити поведінку іонів літію під час зарядки батареї, пише EurekAlert.

Вчені порівняли зарядку літій-іонної батареї з настільним тенісом, при якому іон літію носиться від анода до катода, як м’ячик для пінг-понгу. Якщо вони занадто прискорюються, частинки графіту не встигають їх відбити, що тягне за собою зниження терміну служби акумулятора, а також ризики загоряння.

Дослідники провели експеримент, який візуалізує те, що відбувається з негативним електродом в цей момент. Нові знання дозволять створити технології, які скоротять час зарядки іонних акумуляторів для автомобілів уп’ятеро, тобто до 10 хвилин обмеживши шкоду для батареї.

Ще швидше можна буде заряджати смартфони – на це буде йти лічені секунди, запевняють автори роботи, відзначаючи, що технологія зможе з’явитися на ринку не раніше, ніж через 3-10 років.

Джерело: tech.liga.net

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.