Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Новий електромобіль Volvo не поїде, якщо визначить, що водій п’яний

Уявіть собі, що ваша машина не тільки зможе визначити, чи ви п’яні, чи сонні, чи розсіяні, чи з іншими порушеннями, які заважають керувати авто, але й зможе зупинити автомобіль у разі потреби.

У новій заяві Volvo оголосила про особливості своєї «системи розуміння водія», однієї з найкрутіших функцій її майбутнього флагманського електричного позашляховика EX90, який буде представлений на початку листопада. Компанія готується до переходу на повністю електричні автомобілі до 2030 року.

Розуміння водія є одним із найцікавіших застосувань, які Volvo запланувала для своїх датчиків виявлення та визначення дальності світла (LIDAR), один з яких буде встановлено поза автомобілем, щоб допомагати виявляти перешкоди на дорозі, а два інших зосереджуватимуться над очима водія, щоб визначити, чи потребує він допомоги.

Екстрарозумний автомобіль спочатку видасть серію попереджень водієві, якщо його датчики виявлять, що водій у стані алкогольного сп’яніння, а потім уповільнить автомобіль і, зрештою, зупинить його та ввімкне аварійні вогні, якщо проблема не зникне.

«Наше дослідження показує, що, просто спостерігаючи, куди дивиться водій і як часто та надовго він закриває очі, — каже експерт з безпеки Volvo Емма Тівестен у своїй заяві, — ми можемо багато чого сказати про стан водія».

«Ґрунтуючись на результатах наших досліджень, сенсорна система дозволяє нашим автомобілям визначати порушення в поведінці водія, які викликані через сонливість, відволікання чи інші причини неуважності, і запропонувати додаткову допомогу у спосіб, який найкраще відповідає ситуації. ” Тівестен згадала “інші причини неуважності” як евфемізм для водіння в нетверезому стані.

Як зазначається в заяві, різні паттерни очей можуть вказувати на різні стани, що дає можливість відповідним чином попередити водія. Наприклад, якщо водій «занадто мало дивиться на дорогу», це може означати, що він пише текстові повідомлення під час водіння, але якщо він «занадто багато» зосереджується на ньому, це може означати, що він задумався та не звертаає уваги на водіння.

Лише практичне використання покаже, наскільки корисною стане такая система. Якщо це справді так, ми можемо лише сподіватися, що інші виробники електромобілів будуть наслідувати цей приклад.

Джерело: futurism.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.