Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 03.08.2023

Новий Toyota Land Cruiser (2023) дебютує в Європі з дизельним двигуном

Народження Toyota Land Cruiser датується 1 серпня 1951 року, коли з конвеєра компанії зійшла перша модель з позначенням BJ. Так, вона називалася просто BJ, була значною мірою натхненна Jeep Willys і, як і останній, була розроблена для військових цілей. У 1954 році з’явилася цивільна версія, яку охрестили “Land Cruiser”.

Сімдесят років потому успіх японського позашляховика вражає: 11 мільйонів проданих одиниць. Новий Toyota Land Cruiser залишився вірним традиціям, але еволюціонував у всіх відношеннях.

З довжиною 4,92 метра, шириною 1,98 метра, висотою 1,87 метра і колісною базою 2,85 метра новий Toyota Land Cruiser значною мірою спирається на моделі минулого. З кутастими лініями та суворим виглядом, де форма слідує за функцією: зрештою, їздити по бездоріжжю означає необхідність оптимально сприймати навколишнє середовище, тому передня, задня та бокові частини практично перпендикулярні до землі.

В передеій частині домінують прямокутні фари, в які вмонтовані круглі ліхтарі (звісно, зі світлодіодною технологією). У центрі радіаторної решітки замість класичного логотипу розмістився напис Toyota – сильне нагадування про минуле. В цілому, зовнішній вигляд досить масивний.

Інтер’єр нового Land Cruiser, який буде доступний у 5- або 7-місному виконанні, є концентратом технологій та функціонального дизайну. Прилади на 100% цифрові, їх доповнює великий сенсорний монітор інформаційно-розважальної системи, встановлений трохи вище. Нижче розташовані вентиляційні отвори, фізичні кнопки клімат-контролю, три порти USB Type-C і порт HDMI. З лівого боку розташовані перемикачі різних режимів руху.

У громіздкому центральному тунелі розмістився важіль автоматичної трансмісії, лоток для бездротової зарядки смартфона та інші елементи керування, в тому числі для управління повним приводом з блокуванням заднього диференціала.

Новий Land Cruiser базується на платформі Toyota GA-F і спочатку буде пропонуватися в Європі лише з 2,8-літровим турбодизелем потужністю 204 к.с. і 8-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Отже, ніякої електрифікації. Принаймні на початку. Нова – знову дизельна – 48-вольтова м’яка гібридна силова установка з’явиться у 2025 році.

Офіційні особи кажуть, що нове шасі на 50% жорсткіше, а структурна жорсткість кузова збільшена на 30%, що повинно ще більше поліпшити прохідність і загальний комфорт. Також була переглянута підвіска, Toyota заявляє, що новий Land Cruiser може долати навіть найскладніші ділянки дороги з більшою легкістю.

А коли стає дуже важко … тоді в гру вступає новий знімний передній стабілізатор поперечної стійкості. Вперше для японського виробника. Завдяки системі SDM (Stabiliser with Disconnection Mechanism – стабілізатор з механізмом відключення) можна змінити стан стабілізатора одним натисканням кнопки. Більшість технологій також будуть доступні у вигляді систем Multi-Terrain Monitor і Multi-Terrain Select, які стежать за всім за допомогою камери і дисплея з високою роздільною здатністю і автоматично регулюють налаштування численних аспектів нового Land Cruiser, щоб зробити його максимально ефективним в будь-якій ситуації.

Системи допомоги водієві 2-го рівня, які також включають активне утримання в смузі руху, адаптивний круїз-контроль, автоматичне екстрене гальмування та багато іншого завдяки вперше впровадженому електропідсилювачу керма, розроблені спеціально для їзди по асфальту.

Про ціни на новий Toyota Land Cruiser говорити поки що зарано: попередні замовлення розпочнуться у жовтні 2023 року і стосуватимуться лише ознайомчої версії First Edition, яких по всій Європі буде випущено лише 3 000. Перші поставки очікуються в першій половині 2024 року.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.