Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 12.03.2023

Ось як Tesla хоче вдвічі зменшити свої виробничі витрати

Tesla хоче різко скоротити свої виробничі витрати, щоб пропонувати автомобілі дешевше і досягти своїх амбітних цілей з продажу. Як цього досягти і що думають про плани експерти.

На довгоочікуваному Дні інвестора компанія Tesla не запропонувала чудового запуску нових продуктів. Не було жодних нових подробиць про майбутню кібер-вантажівку, жодних новин про оновлення седана Model 3 або кросовера Model Y, а також жодного попереднього перегляду майбутньої масової моделі, яка, як очікується, покладе початок масштабному циклу зростання.

Натомість генеральний директор Ілон Маск заявив, що є більш нагальні виклики для довгострокового зростання електромобілебудівника, а саме – переосмислення виробничого процесу, щоб зробити доступні Tesla фінансово здійсненними.

Ілон Маск хоче вдвічі скоротити виробничі витрати

Компанія Tesla працює над планом скорочення виробничих витрат удвічі. “Бажання людей володіти Tesla надзвичайно сильне, – сказав Маск на заході, що відбувся на заводі компанії в Остіні, штат Техас, – Обмежуючим фактором є їхня здатність платити за Tesla. В рамках “генерального плану” автовиробника щодо переходу компанії на стійку енергетику, Маск і топ-менеджери представили проект майбутнього Tesla як глобальної виробничої електростанції, починаючи з нового заводу на півночі Мексики.

Кінцевою метою є глобальний продаж 20 мільйонів автомобілів на рік протягом десятиліття – стратосферна цифра порівняно з поставками Tesla у 2022 році 1,3 мільйона розкішних автомобілів і кросоверів із середньою ціною продажу близько 65 000 доларів США. Фінансові аналітики очікують, що доступна Tesla, яка неофіційно називається Model 2, матиме стартову ціну від $25 000 до $30 000 і конкуруватиме з популярними бензиновими автомобілями, такими як Toyota Corolla.

Цього тижня Маск заявив, що нова модель буде в основному працювати як автономний автомобіль, але не пояснив, коли це може статися. Наразі жоден автомобіль Tesla не здатний до автономного водіння. Аналітики не тільки скептично ставляться до здатності Tesla виробляти безпілотні автомобілі в осяжному майбутньому, але також ставлять під сумнів оптимістичні плани продажів автовиробника і його здатність підтримувати високу норму прибутку, оскільки він стає набагато більшим гравцем в галузі.

Аналітики Bernstein у своїй аналітичній записці після Дня інвестора зазначили, що глибоке зниження цін Tesla в січні свідчить про те, що компанія вже перебуває під тиском конкурентів. “Tesla навряд чи запустить нові моделі досить швидко, щоб досягти очікуваного обсягу продажів у 2,4 мільйона у 2024 році, тим більше, що її платформа наступного покоління все ще перебуває на стадії розробки”, – пише Бернштейн. “Більше того, ми вважаємо, що зниження цін підкреслює висококонкурентний характер автомобільного ринку, де стабільно високі маржі та обсяги є безпрецедентними”.

Керівники Tesla, з іншого боку, кажуть, що мають детальний план переходу до великого виробника з низькими витратами. “Якщо ми збираємося масштабуватися так, як ми хочемо, ми повинні переосмислити виробництво”, – сказав Ларс Мораві, віце-президент Tesla з автомобілебудування. “В рамках генерального плану ми повинні зробити крок до зниження собівартості”.

План

За словами Мораві, все почнеться з нової автомобільної платформи, вже третьої для Tesla, яка ляже в основу портфоліо більш доступних моделей у різних сегментах. Tesla має намір знизити витрати, збираючи менші транспортні засоби на менших площах і з вищою продуктивністю праці. Будівництво заводів коштуватиме дешевше і відбуватиметься швидше, додав він.

За новим планом Tesla, замість традиційного методу повільного руху автомобілів по довгій складальній лінії і виконання невеликого обсягу роботи на кожній станції, робітники будуть будувати великі вузли і збирати їх на меншій площі. Це усуває непотрібні кроки, такі як зняття дверей, щоб дістатися до салону, а потім поставити їх назад. “Якщо ми зберемо всі ці протестовані вузли разом, то в кінцевому підсумку зберемо автомобіль лише один раз”, – каже Мораві. За його оцінками, результати призведуть до скорочення виробничих площ на 40% і зниження виробничих витрат на 50% порівняно з Model 3 і Model Y, які побудовані на компактній платформі автовиробника.

Піонер електромобілів також розраховує скоротити витрати, виготовляючи власні дешевші деталі, заявили керівники компанії. За словами Коліна Кемпбелла, віце-президента з розробки силових агрегатів, Tesla виробляє власні електродвигуни, і наступний приводний блок коштуватиме близько 1000 доларів за штуку.

“Ми не думаємо, що будь-який інший автовиробник наблизиться до цього”, – сказав Кемпбелл. Навіть майбутній завод, який вироблятиме ці двигуни, буде вдвічі меншим за техаський завод з такою ж потужністю, додав він.

За словами керівництва, Tesla також економить гроші, використовуючи великі цілісні виливки для передніх і задніх осей, заощаджуючи сотні деталей, а також виробляючи деякі з власних акумуляторних елементів на заводах в Каліфорнії і Техасі. Автовиробник також переходить на дешевші літій-залізо-фосфатні батареї для менш дорогих моделей.

Великі витрати

“У цьому бізнесі ви виживете або помрете, контролюючи витрати, – каже Закарі Кіркхорн, фінансовий директор Tesla. “Вся ця робота зі скорочення витрат надзвичайно важлива, тому що нам потрібно витратити багато грошей, щоб досягти наших цілей згідно з генеральним планом”.

За оцінками Кіркхорна, Tesla витратить від 150 до 175 мільярдів доларів, щоб досягти щорічного виробництва 20 мільйонів автомобілів, різко збільшити виробництво акумуляторів і розширити мережу зарядних станцій Supercharger.

Tesla має чотири заводи зі складання автомобілів – у Каліфорнії, Техасі, Німеччині та Китаї – і планує випустити близько двох мільйонів автомобілів цього року. Маск прогнозує щорічне зростання продажів на 50 відсотків в осяжному майбутньому. Сем Фіорані, віце-президент з глобального прогнозування транспортних засобів в AutoForecast Solutions, сказав, що Tesla має перевагу в тому, що починає з нуля з таким виробничим планом, порівняно зі старими автовиробниками, які мають меншу гнучкість.

“Виробництво звичайних автомобілів пов’язане з багатьма перешкодами, пов’язаними з двигуном внутрішнього згоряння, – сказав Фіорані. “Прокладка вихлопних труб, прокладка паливопроводів, інтеграція систем контролю викидів, терморегулювання та інтеграція всіх цих компонентів з іншими системами, такими як традиційна трансмісія.

Як виробник електромобілів, який будує транспортні засоби з набагато меншою кількістю рухомих частин, Tesla може перепроектувати виробничий процес і вдосконалювати його з кожним новим складальним заводом, щоб підвищити продуктивність і знизити витрати. “У якийсь момент це зростання зупиниться на скромних удосконаленнях, і нові заводи просто покладатимуться на встановлену систему”, – сказав Фіорані. “Але Tesla ще не досягла цього плато. Вони все ще вчаться і вдосконалюються, і новий мексиканський завод отримає користь від уроків, отриманих в Шанхаї, Остіні та Берліні”.

Це буде нелегко

Але Фіорані також вказав на виклики. Зменшення розміру виробничої площі призводить до того, що працівники стають ближче один до одного, що призводить до клаустрофобії. А більша завантаженість може призвести до вигорання працівників, сказав він. Малоймовірна мета Tesla – 20 мільйонів річних продажів з 10 глобальними моделями, як пропонує Маск, вимагатиме від покупців автомобілів набагато меншого вибору, ніж зазвичай пропонують конкуренти.

“Очікування того, що необмежена кількість споживачів раптом перестане дбати про індивідуальність свого автомобіля чи вантажівки, свідчить про нерозуміння цього продукту та його покупців, – каже Фіорані. “Якщо це так, Mercedes-Benz, BMW, Porsche та багато інших брендів класу люкс повинні просто згорнути свої намети”.

Але Корі Стюбен, президент автомобільної консалтингової компанії Munro & Associates, сказав, що Tesla, схоже, відновила впевненість у собі після того, як успішно кинула виклик давно усталеній автомобільній індустрії. “Я відчуваю, що Tesla більше не страждає від синдрому самозванця”, – сказав Стьюбен, який був присутній на Дні інвестора і коментував його в прямому ефірі на YouTube-каналі Munro.

“Розробка абсолютно нової архітектури (транспортного засобу) дозволить їм вийти на всі види нових ринків, особливо на низькобюджетні”.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.