Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 18.07.2023

Очевидці зняли відео, як легко Tesla Semi обганяє дизельні вантажівки на шосе

Нещодавно один з автомобілів Tesla Semi був помічений на перевалі Доннер у Каліфорнії, де він без особливих зусиль випереджав інші важкі вантажівки.

Це не перше спостереження такого типу, оскільки Tesla вже дражнила можливостями Semi під час запуску транспортного засобу, який назвали “звіром”.

Користувач Twitter Занеглер (@HinrichsZane), який поділився новими відео, пояснює, що Tesla тестує деякі зі своїх ранніх моделей Semi “повністю завантаженими”, щоб з’ясувати, чи не виникнуть проблеми з надійністю.

“У мене були деякі думки про те, як (безпечно) зняти відео, як Tesla Semi проти дизельних напівпричепів піднімається вгору по крутому схилу. Середній підйом на перевалі Доннер становить від 7% до 16%. Ось деякі з того, що я зняв. #Tesla #teslasemi Tesla щодня запускає ці авто, повністю завантажені на цьому підйомі та на інших маршрутах, щоб виявити будь-які проблеми та усунути їх до того, як вони почнуть масово доставляти вантажі. Детальніше про це пізніше”.

 

З потужною тримоторною силовою установкою Tesla Semi розганяється від 0 до 60 миль на годину (96,5 км/год) всього за 20 секунд (при повному завантаженні, що означає повну масу 82 000 фунтів (37 195 кг)).

Як бачимо, Tesla Semi здатна обганяти інші вантажівки (або легкові автомобілі) на високих швидкостях, навіть коли їдеш в гору.

На маршруті надлишок потужності може бути важливою особливістю як з точки зору безпеки, так і з точки зору комфорту.

Однак ми не знаємо, наскільки такий тип водіння впливає на запас ходу, який, згідно з технічними характеристиками, становить до 500 миль (804 км).

Вища швидкість означає більше споживання енергії, тоді як прискорення для досягнення певної швидкості може бути частково компенсоване рекуперативним гальмуванням.

У більш широкому аналізі фактор часу також є дуже важливим, оскільки економія часу (використання транспортного засобу і роботи водія) також має цінність, яка потенційно перевищує збільшення споживання енергії.

Технічні характеристики Tesla Semi (2022 рік):

 • Повна маса при повному завантаженні – 82 000 фунтів (37 195 кг)
 • Запас ходу: близько 300 миль (483 км) або 500 миль (804 км)
  (з двома варіантами батарей)
 • Споживання енергії: менше 2 кВт-год/милю (1,24 кВт-год/км)
 • Орієнтовна ємність акумулятора (на основі запасу ходу та енергоспоживання): менше 600 кВт-год або 1 000 кВт-год (1 МВт-год)
 • Прискорення 0-60 миль/год (96,5 км/год): 20 секунд (при повному завантаженні)
 • Швидкість на підйомі з ухилом 5%: обмеження швидкості на шосе
 • Силова установка: 3 незалежні двигуни (проти чотирьох двигунів у початкових специфікаціях 2017 року)
  – два електродвигуни для прискорення на задній осі (з автоматичним відключенням)
  – один електродвигун для руху по шосе на другій осі (постійно увімкнений)
  – ротори з карбоновими втулками, як у Plaid
 • Швидка зарядка: до 70% запасу ходу за 30 хвилин
 • Економія пального (орієнтовно): до $200 000 за 3 роки
Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.