Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Паливні фільтри Bosch: 90 років на варті двигуна

90 років тому було розв’язано проблему частих несправностей двигуна, спричинених неякісним пальним. Прорив у галузі фільтрації та очищення здійснила компанія Bosch, розробивши паливний фільтр.

Пропонуємо добірку цікавих фактів про «винахід-ювіляр», який продовжує захищати «серце» автомобіля.

  1. Перше ефективне розв’язання проблеми забрудненого пального запропонувала компанія Bosch: саме вона в 1930 році розробила технологію для захисту системи впорскування від небажаних домішок.
  2. У перших паливних фільтрах матеріал, який допомагав затримувати забруднення, доводилося постійно чистити та замінювати. У 1936 році компанія Bosch винайшла новий фільтрувальний матеріал – оброблений спеціальними сумішами, фільтрувальний папір. Технологія виявилася настільки ефективною, що з певними удосконаленнями використовується донині.
  3. Ефективність паливного фільтра визначається нормою сепарації частинок: співвідношенням числа частинок, затриманих фільтром, і загальної кількості частинок у тестовій рідині. Для тестування використовується пил пустелі Аризона. Її склад і розмір частинок відповідають стандарту випробувань SAE J726. Бензинові фільтри Bosch можуть видаляти з пального сторонні частинки розміром менше ніж 0,001 мм!
  4. Ще одним важливим параметром є механічна стійкість фільтрувального матеріалу. Щоб підвищити вологостійкість і опір розриву, його просочують спеціальною смолою.
  5. Корпус паливного фільтра повинен бути герметичним. Випробування на герметичність проводяться у вакуумній камері. У фільтр під тиском закачують газ, а потім перевіряють на наявність можливих витоків. Для точності результатів застосовується гелій: атоми цього газу мають дуже маленький розмір, тому він дозволяє виявити навіть найдрібніші дефекти.
  6. Паливні фільтри надійно очищають пальне – відокремлюють не тільки тверді частинки, але й воду. Фільтр Bosch з водовідділенням для дизельних паливних систем був винайдений у 1998 році.
  7. Здатність фільтрувального матеріалу до відділення частинок води підвищується завдяки спеціальній формі у вигляді зірки. Вона ж забезпечує додаткову міцність і максимальну площу поверхні, що фільтрує, при мінімальній площі установки.

Поки бензинові й дизельні двигуни внутрішнього згоряння залишаються головною рушійною силою на дорогах, паливні фільтри не втратять своєї актуальності. Втім, навіть з настанням ери електрокарів, гібридів або авто з двигуном на водневих паливних елементах, потреба у фільтрах не зникне – яким би не було пальне майбутнього, воно має бути чистим.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.