Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Паливні фільтри Bosch: 90 років на варті двигуна

90 років тому було розв’язано проблему частих несправностей двигуна, спричинених неякісним пальним. Прорив у галузі фільтрації та очищення здійснила компанія Bosch, розробивши паливний фільтр.

Пропонуємо добірку цікавих фактів про «винахід-ювіляр», який продовжує захищати «серце» автомобіля.

  1. Перше ефективне розв’язання проблеми забрудненого пального запропонувала компанія Bosch: саме вона в 1930 році розробила технологію для захисту системи впорскування від небажаних домішок.
  2. У перших паливних фільтрах матеріал, який допомагав затримувати забруднення, доводилося постійно чистити та замінювати. У 1936 році компанія Bosch винайшла новий фільтрувальний матеріал – оброблений спеціальними сумішами, фільтрувальний папір. Технологія виявилася настільки ефективною, що з певними удосконаленнями використовується донині.
  3. Ефективність паливного фільтра визначається нормою сепарації частинок: співвідношенням числа частинок, затриманих фільтром, і загальної кількості частинок у тестовій рідині. Для тестування використовується пил пустелі Аризона. Її склад і розмір частинок відповідають стандарту випробувань SAE J726. Бензинові фільтри Bosch можуть видаляти з пального сторонні частинки розміром менше ніж 0,001 мм!
  4. Ще одним важливим параметром є механічна стійкість фільтрувального матеріалу. Щоб підвищити вологостійкість і опір розриву, його просочують спеціальною смолою.
  5. Корпус паливного фільтра повинен бути герметичним. Випробування на герметичність проводяться у вакуумній камері. У фільтр під тиском закачують газ, а потім перевіряють на наявність можливих витоків. Для точності результатів застосовується гелій: атоми цього газу мають дуже маленький розмір, тому він дозволяє виявити навіть найдрібніші дефекти.
  6. Паливні фільтри надійно очищають пальне – відокремлюють не тільки тверді частинки, але й воду. Фільтр Bosch з водовідділенням для дизельних паливних систем був винайдений у 1998 році.
  7. Здатність фільтрувального матеріалу до відділення частинок води підвищується завдяки спеціальній формі у вигляді зірки. Вона ж забезпечує додаткову міцність і максимальну площу поверхні, що фільтрує, при мінімальній площі установки.

Поки бензинові й дизельні двигуни внутрішнього згоряння залишаються головною рушійною силою на дорогах, паливні фільтри не втратять своєї актуальності. Втім, навіть з настанням ери електрокарів, гібридів або авто з двигуном на водневих паливних елементах, потреба у фільтрах не зникне – яким би не було пальне майбутнього, воно має бути чистим.

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.