Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 13.09.2023

Перевірка акумулятора: методи тестування не можна порівнювати

Ринок вимагає практичних методів визначення стану акумуляторної батареї. Провайдери класичної діагностики автомобілів також визнали цю потребу. За відсутності специфікацій результати вимірювань різними методами важко порівняти.

Високовольтна батарея вважається серцем і найдорожчим компонентом акумуляторного електромобіля (BEV). Вирішальні фактори, такі як потужність, запас ходу і загальна вартість транспортного засобу, безпосередньо залежать від ємності літій-іонної акумуляторної батареї. Силові блоки, що складаються з багатьох окремих акумуляторних елементів, є частиною днища електромобіля і не можуть бути легко замінені. Таким чином, знання про їх стан представляє великий інтерес для роздрібних продавців, майстерень, страховиків, банків, операторів автопарків і, не в останню чергу, для власників транспортних засобів.

За допомогою “базової” діагностики акумуляторних батарей і сертифікованої “професійної” діагностики акумуляторних батарей компанія Hella Gutmann пропонує два рішення для задоволення різних потреб зацікавлених груп. “Базова” оцінка SoH шляхом зчитування внутрішніх параметрів транспортного засобу дає можливість автосервісам, наприклад, в рамках технічного обслуговування, швидко зробити висновок про стан високовольтної акумуляторної батареї. Параметри, визначені в системі управління батареєю відповідним виробником транспортного засобу, такі як напруга елементів, опір елементів і SoH, надають інформацію для виявлення малопотужних елементів. Вони також є хорошою основою для надання якісних консультацій клієнтам, наприклад, щодо оптимального режиму експлуатації та збереження вартості транспортного засобу. Базова діагностика (“Basic”) високовольтної батареї  може бути виконана за кілька хвилин за допомогою діагностичного приладу Mega Macs X в конфігурації X2 – X5.

Професійне вимірювання для сервісу

Для того, щоб мати можливість запропонувати професійну діагностику акумуляторів, сумісну з професійними майстернями, компанія Hella Gutmann розробила діагностику високовольтних акумуляторів PRO у стратегічному партнерстві з Battery Quick Check GmbH, спільним підприємством TWAICE та TÜV Rheinland. Ймовірно, вона буде доступна як послуга до кінця цього року. Професійний аналіз батареї можна просто замовити онлайн на операційному пристрої Mega Mac X. Оплата здійснюється за кожне користування (pay-per-use). Технічними вимогами для проведення аналізу є діагностичний пристрій Mega Macs X, доступ до Інтернету та інтелектуальна настінна зарядка змінного струму. Зарядку від Go-e можна придбати у Hella Gutmann, але можна використовувати й іншу марку.

Діагностика акумулятора PRO не вимагає циклу водіння і відбувається під час процесу заряджання від настінної зарядки змінного струму в гаражі. За словами компанії, після запуску процес триває самостійно від 30 до 90 хвилин. Під час цього процесу за допомогою Mega Macs X і високовольтного зарядного пристрою здійснюються програмно керовані навантаження і вимірювання елементів. Нарешті, результати складної алгоритмічної оцінки перетворюються на детальний звіт про стан батареї. Крім даних про транспортний засіб із зазначенням пробігу, сертифікат для клієнта містить показник SoH (стан здоровʼя батареї) у відсотках, а також ключові дані про початок і кінець вимірювання.

Про що насправді говорить значення SoH?

Стан здоров’я, SOH, зазвичай дається у відсотках і відноситься до продуктивності акумулятора. В рамках діагностики високовольтних акумуляторів PRO проводиться вимірювання в діапазоні WLTP, зазначеному виробником. Діагностичний прилад ставить значення в залежність від вказаного значення WLTP. Оскільки виробник завжди включає буфер, може статися так, що значення перевищує 100 відсотків. Наприклад, якщо виробник вказує 280 кілометрів, а в результаті вимірювання отримуємо 285 кілометрів – тоді наш SOH перевищує 100%.

Професійне вимірювання від Mahle

Mahle Aftermarket також хоче запустити нове рішення для діагностики акумуляторів для електромобілів, незалежне від транспортного засобу та виробника, до кінця року. E-Health Charge поєднує в собі зарядку постійним струмом та діагностику і призначена для надання достовірної інформації про “стан здоров’я” високовольтної батареї. Передбачається, що вимірювання займе менше 15 хвилин.  

Перевірка починається з під’єднання зарядного штекера CCS  до електромобіля. Навантаження, яке тепер подається на батарею, і вимірювання відповідних параметрів через зарядний роз’єм (які Mahle не хоче розкривати) дозволяють зробити висновки про стан батареї. Під час вимірювання E-Health Charge також взаємодіє з діагностичним пристроєм TechPro, який підключений до інтерфейсу OBD автомобіля. Виміряні дані також оцінюються в хмарі спеціаліста з діагностики акумуляторів Volytica Diagnostics, з яким співпрацює Mahle. Потім дані класифікуються по відношенню до даних, вже записаних з акумуляторів того ж типу, і порівнюються з оригінальною ємністю моделі транспортного засобу. Після цього програмний додаток E-Health Charge видає звіт, що показує стан здоров’я акумулятора та інші дані. За словами Mahle, вимірювання стану батареї повинно працювати зі звичайними електромобілями, які мають відповідний розʼєм CCS для зарядки.

На відміну від інших рішень, вимірювання має відбуватися за значно коротший час і можливе без керування автомобілем. Крім того, E-Health Charge функціонує як повноцінний зарядний пристрій постійного струму (DC) для електромобілів, який можна використовувати на ходу. Все, що для цього потрібно, – це розетка в майстерні для країн Центральної та Східної Європи. Існує два продукти E-Charge, залежно від захисту розетки запобіжником та потреб: E-Charge 10 – дещо зручніша версія з потужністю зарядки 10 кіловат постійного струму, яку може переносити одна людина. Більша версія E-Charge 20 може пересуватися на колесах і має потужність зарядки 20 кіловат.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.