Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Перші технічні подробиці електричного G-Class

Mercedes випустить електричну версію G-Class у 2024 році. Зʼявилися перші технічні деталі.

Багато місяців тому, як частина нової стратегії Mercedes представив перспективу EQG. Короткий відеоряд показав, як закамуфльований EQG обертається навколо власної вертикальної осі. Це стало можливим завдяки чотирьом електромоторам – по одному на кожному колесі – які можуть обертати E-SUV на місці одним натисканням кнопки на центральній консолі.

Рама із захищеним акумуляторним модулем

Серійна версія EQG зможе запропонувати більше, ніж просто «G-Turn», як його називає виробник. Електричний G-Class не базується на модульній електричній архітектурі (MEA) або платформі EVA II, як EQS і Co. Натомість EQG залишається в традиціях своїх аналогів із ДВЗ та базується на класичній рамі. Її було змінено та посилено для електричної архітектури, поперечини поступилися місцем акумуляторній батареї, яка також слугує структурним елементом рами. Дно акумуляторного модуля захищено пластиною з волокнистого композитного матеріалу, яка ще не була детально описана і має на меті зробити модуль стійким до проколів для захисту батареї навіть якщо електричний позашляховик сяде на гострі камені. Крім того, акумуляторний модуль має бути водонепроникним – адже EQG може пробиратися через невеликі річки без ризику короткого замикання. Електроніка керування та інші блоки розташовані під переднім капотом.

Подібно до класичного G-класу, спереду у EQG вісь з подвійними важелями, які забезпечують незалежну підвіску коліс. Ззаді – жорстка задня вісь De Dion. Колеса приводяться в рух окремими півосями завдяки чому задні електродвигуни можна прикріпити до шасі. Перевага: розвал і сходження коліс залишаються незмінними протягом усього ходу підвіски.

На додаток до трьох програм водіння Eco, Comfort і Sport, EQG також пропонує три позашляхові режими під назвою «Trail», «Sand» і «Rock». 18-дюймові колеса з шинами 265/60 в купі з адаптивними амортизаторами зі сталевими пружинами забезпечують контакт з дорогою.

Круїз-контроль для низької швидкості

Електропривод має редуктор (2:1), який можна активувати натисненням кнопки, коли автомобіль стоїть. Іншими словами, EQG є одним із небагатьох електромобілів з більш ніж однією передачею. Навіть на найнижчих швидкостях електродвигуни будуть достатньо потужними, щоб продовжувати обертати колеса у складних положеннях. В цьому випадку електричні двигуни можуть працювати тривалий час на низьких швидкостях з високим струмом.

EQG пропонує три версії режиму повзучого руху як своєрідного круїз-контролю для низьких швидкостей: «D-» розрахований на швидкість до 3 км/год, «D» дозволяє трохи більше 6 км/год і «D+» тримає швидкість 8 км/год. Водій може керувати режимами за допомогою перемикачів на кермі.

Що стосується приводу, EQG, який важить понад три тонни, приводиться в дію чотирма електродвигунами – по одному на колесо. Mercedes неохоче надає інформацію про потужність і акумулятор. Однак серійна модель повинна мати від 600 до 670 к.с. на момент виходу на ринок у 2024 році. Стандартний спринт до 100 кілометрів на годину займає близько 6 секунд. Акумулятор, ймовірно, походить від EQS або позашляховика EQS ємністю 108 кВт/год. Значно важчий EQG, певно, не зможе досягти запасу ходу своїх донорів технологій у 660 кілометрів. За попередніми оцінками, максимальний запас ходу електричного G-класу становить близько 350 кілометрів.

Ціна становитиме близько 200 000 євро. Для порівняння: G-Class стартує від 120 000 євро, як G400d, версія AMG – 184 000 євро.

Але у Mercedes ще достатньо часу, щоб визначити остаточні дані EQG. Концепт 2021 року здавався близьким до серійного виробництва, але поточна електрична стратегія швабів не передбачає Elektro-G до 2024 року. Це дозволяє йому зробити необхідний заїзд для підкорення легендарної тестової траси на місцевій горі Грац Шокль висотою 1445 метрів. Щоб бути повноправним членом сімейства G, електрокубік має пройти останній тест на 5,6-кілометровій трасі з ухилами до 60 градусів.

Двоколірне фарбування та 22-дюймові диски

В бічні молдинги інтегрували світлові смуги, які підкреслюють цю культову особливість дизайну G-Класу. Завдяки двокольоровому лакофарбовому покриттю – глянцевий чорний зверху, глянцевий алюмінієвий знизу – EQG вже, здається, належить до портфоліо Maybach. Форма 22-дюймових легкосплавних дисків із полірованого алюмінію також відповідає цьому. 

Літеру «G», створену в середині багажника плоского даху, можна побачити, лише якщо дивитися на неї зверху. Світлодіодні світлові смужки на обох сторонах багажника на даху  – білі спереду і червоні ззаду – помітні з більшості ракурсів.

Ззаду можна побачити ще одну особливість: там, де зазвичай знаходиться запасне колесо на дверях багажника, коцепт-кар має коробку, що замикається, форма якої нагадує зарядну станцію в домашньому гаражі. Контейнер можливо передбачений для зарядного кабелю.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.