Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Планується новий топовий Porsche, який позиціонується вище Cayenne

Porsche планує випуск електричного позашляховика вище Cayenne. Запуск флагмана запланований на 2027 рік. Ми зібрали трохи інформації про проєкт “К1”.

Топовий Porsche, що має внутрішню назву “K1”, планується вже три роки. Приблизно п’ятиметровий електричний “суперпозашляховик” позиціонується над Cayenne і покликаний розвинути успіх Porsche Macan і Cayenne, одночасно відбираючи частку ринку у електричних конкурентів, таких як Mercedes EQS SUV і BMW iX.

Поки що неназвана модель представляє інтерес насамперед для ринків Північної Америки та Китаю. Втім, європейські клієнти також не залишаться з порожніми руками. Повнопривідний K1 стане п’ятою електричною моделлю бренду: Porsche Taycan, електричний Macan (запланований на 2024 рік), Porsche Boxster і Cayman (заплановані на 2025 рік), а також електричний Cayenne (не раніше 2026 року).

Porsche “K1” – це “наполовину седан, наполовину кросовер”.

На зустрічі інвесторів Porsche в середині 2022 року генеральний директор Porsche Олівер Блюме вже оголосив про розширення модельного ряду.

“Ми плануємо розширити наше привабливе портфоліо новою, повністю електричною моделлю розкішного позашляховика”, – сказав генеральний директор.

Нова модель має сходити з виробничої лінії на заводі в Лейпцигу. Там також буде вироблятися електричний Porsche Macan, випуск якого відкладено до 2024 року.

“Ця нова модель ще більше розширить наші позиції в сегменті розкішних автомобілів. Ми орієнтуємося переважно на високомаржинальні сегменти і прагнемо відкрити нові можливості для продажів”.

За словами Блюма, новий великий позашляховик Porsche буде “дуже спортивною інтерпретацією позашляховика”.

Вже наприкінці 2021 року журналісти повідомляли про нову модель Porsche з електроприводом. На презентації в США дилери, напевно, бачили початковий малюнок, який вони описали як “дуже нетиповий для Porsche” і який свідчив про “плаский дизайн задньої частини”. Модель є “напівседаном, напівкросовером” і не має жодного відношення до Cayenne або Macan. Капот короткий, лобове скло круте, дах сильно вигнутий. Також буде третій ряд сидінь.

Для покращення прохідності Porsche планує мультирегульовану пневматичну підвіску, яка контролює висоту автомобіля, згідно з повідомленням у британському журналі Autocar. Також передбачається повне рульове управління з кутом повороту до п’яти градусів для задніх коліс.

Флагман Porsche на платформі PPE

З точки зору синергії дизайну та розробки всередині групи, позашляховик/кросовер Porsche побудований на платформі PPE (Premium Platform Electric). Початковий план полягав у тому, щоб розробити K1 разом з Audi в рамках нині припиненого проекту Artemis і розмістити його на новій платформі SSP (Scalable Systems Platform), що було відкладено до 2026 року. Інгольштадтським аналогом був “Landjet”, який тим часом перетворився на електричний Audi A8, також на платформі PPE, зовнішність якого орієнтується на концепт Grandsphere. 

Концепт Mission R та його модифікована платформа PPE вважаються технічним архетипом для нового флагмана Porsche. Він оснащений 900-вольтовою технологією з можливістю швидкої зарядки і може бути заряджений з п’яти до 80 відсотків за 15 хвилин. Постійна потужність – 650 к.с., пікова – понад 1 000 к.с. Найважливішою інновацією цих синхронних машин з постійним збудженням (PSM) є пряме масляне охолодження статора, яке робить можливим таку високу пікову і безперервну потужність. Потужність двох електричних машин передається на передні та задні колеса через прямозубі вхідні редуктори та диференціали з механічним блокуванням.

 

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.