Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Повітряні таксі: Volocopter сподівається на офіційний дозвіл і вже планує майбутнє виробництво

Виробник повітряних таксі Volocopter все ще чекає на схвалення свого першого нового типу літального апарату, який може злітати і сідати вертикально. Електричні літальні апарати мають дебютувати на Олімпійських іграх у Парижі наступного року. Тобто менш ніж за 500 днів. “Я впевнений, що ми будемо першими в світі, хто буде здійснювати комерційні польоти”, – заявив керівник компанії Дірк Хоке у вівторок на відкритті ангару в Брухсалі поблизу Карлсруе.

В ньому будуть будувати літаки-таксі. За даними Федерального міністерства транспорту, для пасажирських перевезень необхідний сертифікат типу. Наразі це питання розглядається Агентством з авіаційної безпеки Європейського Союзу для моделі VoloCity, яка спочатку буде експлуатуватися з пілотами безпеки на борту. “Ми очікуємо, що цей процес буде завершено в першій половині 2024 року”, – сказав представник компанії. Після цього все ще потрібно буде подати заявку на отримання так званого сертифікату авіаоператора та ліцензування пілотів.

Прем’єр-міністр Баден-Вюртемберга Вінфрід Кречманн упевнений: “Ця штука може літати, це не потрібно нікому доводити. Отже, ця частина бачення виконана”. Друга частина – це важливе схвалення, перед третім кроком – готовність до виходу на ринок і серійне виробництво”.

50 літаків на рік

Хоке сказав: “З цього ангару ми відправлятимемо наші літаки до світових мегаполісів і відкриватимемо нові шляхи для подорожей і транспорту”. Volocopter також отримав дозвіл на експлуатацію злітно-посадкового майданчика. Ангар тепер сертифікований як виробничий об’єкт, повідомляє компанія. За словами Хока, одна зміна зможе виробляти 50 літальних апаратів на рік. За його словами, це може бути розширено до більшої кількості змін. Він промовчав про вартість одного з двомісних літальних апаратів вагою понад 500 кілограмів з характерним кільцем для роторів на даху, які в даний час літають близько 20 хвилин за один раз.

Федеральний міністр транспорту Німеччини Фолькер Віссінг говорив про новаторське досягнення: “Ми знаходимося на початку нової ери”. Польоти стануть тихішими і більш сприятливими для клімату завдяки літакам на акумуляторних батареях. “Мрія про дешевий, тихий і екологічно чистий політ стала ближчою для багатьох”.

І якщо час у дорозі автомобілем у великих містах навряд чи можна підрахувати, то час польоту можна надійно розрахувати, каже Віссінг. Це також важливо для транспортування зразків тканин, наприклад, коли лікарю під час операції потрібно швидко отримати результати.

З точки зору Федерального міністерства транспорту Німеччини, все це лише початок: “Але ми хочемо розвивати весь потенціал повітряних таксі все більше і більше, крок за кроком”, – пояснив речник. Щоб, наприклад, у майбутньому польоти були можливі і без пілота безпеки на борту, зараз мова йде про з’ясування детальних технічних і юридичних питань. Група експертів має розробити стратегію “Просунутої повітряної мобільності” і вперше зустрінеться у квітні.

Хок бачить найбільший виклик на майбутнє у швидкості розвитку акумуляторів. Він очікує, що наступне покоління батарей буде доступне з 2025 року, а більші літаки стануть можливими з 2026 року.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.