Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Погляд назад: що потрібно знати про заміну задніх щіток склоочисника

На питання «Як давно ви змінювали щітки склоочисника?» автомобілісти відреагують по-різному. Наприклад, власники седанів відразу назвуть приблизний термін. У власників кросоверів, хетчбеків і універсалів виникне цілком закономірне запитання: про які саме щітки йдеться – передні чи задні?

  • Види задніх щіток склоочисника;
  • Як підібрати задню щітку склоочисника;
  • Своєчасна заміна заднього “двірника”.

Дійсно, задні «двірники» потрібні далеко не всім автомобілям. Аеродинамічні особливості седанів не дають воді або снігу шансів надовго затриматися на задньому склі – їх просто зносить потоками повітря під час руху. А від потрапляння бруду з-під коліс скло захищає багажник.

Для автомобілів з іншими типами кузова задній склоочисник – об’єктивна необхідність. І нехай водії користуються ним набагато рідше, ніж передніми «двірниками» (адже рухатися або паркуватися заднім ходом доводиться не так часто), рано чи пізно необхідність заміни стає очевидною. Наприклад, у сезон літніх злив і гроз, які можуть застати зненацька в будь-який час. А оскільки в питаннях безпеки дрібниць не буває, про заміну щіток заднього склоочисника краще подбати заздалегідь.

Про те, що задній «двірник» (на відміну від передніх, які завжди працюють у парі, тут зазвичай використовується один склоочисник) зношений, свідчать ті ж добре знайомі досвідченому водієві ознаки:

  • смуги, розводи та неочищені ділянки на склі;
  • нерівний рух з ривками, шумом і вібрацією.

Експлуатація задніх щіток склоочисника має свої особливості

Якщо «двірники» на лобовому склі працюють мало не щодня, то заднім водії користуються набагато рідше – зазвичай тоді, коли через бруд і пил крізь скло вже нічого не видно. Тому навантаження на нього лягає набагато серйозніше. Тривалі простої та перебування в щільно притиснутому до скла стані теж не йде щітці на користь. У підсумку міняти задній двірник доводиться кожні 2-3 роки незалежно від того, як часто ним користувалися.

Щодо вибору нових щіток, ринок пропонує велике різноманіття варіантів. При цьому варто враховувати, що задні «двірники» менш універсальні, ніж передні: у кожної моделі автомобіля зазвичай є свої особливості, на зразок геометрії скла або способу кріплення щітки, які вимагають від власника більшої пильності.

За конструкцією задні склоочисники бувають каркасними (з металевим або пластиковим каркасом) і безкаркасними.

Щітки для склоочисника заднього виду з металевим каркасом підібрати найлегше: вони є в асортименті всіх без винятку брендів.

Безкаркасні та пластикові щітки для заднього скла тієї чи іншої моделі автомобіля підібрати складніше – вони ще менш універсальні. У цьому сегменті боротьбу за покупця ведуть переважно великі бренди, які можуть собі дозволити випускати широкий асортимент щіток з урахуванням специфіки кожної моделі. Наприклад, Bosch випускає більш ніж 120 найменувань «двірників» спеціально для заднього скла, зокрема знамениті безкаркасні Aerotwin. Компанія Bosch розробила спеціальний сайт і мобільний додаток з підбору щіток склоочисника залежно від марки, моделі та року випуску автомобіля.

Отже, вирушаючи в дорогу, не забудьте озирнутися назад – раптом задній «двірник» давно пора замінити? І якщо так, ви тепер знаєте, на що звертати увагу.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.