Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 05.05.2023

Подалі від прожекторів: колишньому керівнику “Daimler” Дітеру Цетше виповнюється 70 років

Протягом багатьох років Дітер Цетше був одним з найважливіших і найвідоміших автомобільних босів у світі. З’явившись у джинсах і кросівках, екс-глава Daimler змінив стиль німецьких представницьких апартаментів. На початку травня йому виповнюється 70 років – і він насолоджується відпочинком.

Завдяки своїм вусам та яскравій зовнішності, Дітер Цетше став відомим як керівник штутгартського автовиробника Daimler. Понад 13 років він був одним із найвпливовіших автомобільних босів у світі. Однак після свого відходу у 2019 році він уникав великих сцен. “Коли ти стільки років перебуваєш у центрі уваги громадськості, корисно зробити перерву”, – сказав Цетше в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. “Я не черпаю своє задоволення і впевненість у собі з кількості метрів між двома запитами на селфі”, – каже чоловік, якому 5 травня виповнюється 70 років.

Інженер з докторським ступенем провів понад 40 років у всесвіті штутгартського автовиробника, який ще називався Daimler-Benz, коли він приєднався до компанії в 1976 році, потім – досить нещаслива глава в історії групи – DaimlerChrysler, а сьогодні Mercedes-Benz.

Наступник Цетше, швед Ола Келленіус, в останні роки реорганізував групу і зробив її більш прибутковою. Сьогодні Mercedes визначає себе як розкішний бренд – і любить підкреслювати це за кожної нагоди. У 2022 році компанія заробила 14,8 мільярда євро.

“Вони роблять дуже хорошу роботу”

“Я дуже задоволений командою, яка сьогодні керує Mercedes-Benz, – каже Цетше. “Вони роблять дуже хорошу роботу в цілому”. Стратегія розкоші, безумовно, багатообіцяюча, додає він. “Чи принесе вона також успіх, покаже майбутнє”. Звичайно, Mercedes – це бренд на вершині, додає він. “Ми також не намагалися конкурувати з масовими виробниками в минулому”.

Сьогодні Цетше вважається піонером нового покоління менеджерів. Без краватки, у спортивних кросівках замість ділових туфель. “У якийсь момент Цетше вдалося позбутися цієї скутості і зробити те, що сьогодні наслідують багато менеджерів”, – каже автомобільний експерт Штефан Райндль, голова Інституту економіки автомобілебудування (IfA), що базується в Гайслінгені. Цетше пояснює це так: “Коли мені доводилося туго затягувати краватку, я не відчував себе надто комфортно. Тоді це був уже не я”. Можливо, це також було причиною того, що більшість людей вважали це нормально і не сприймали її як якийсь піар-хід”, – каже Цетше.

Одним з успіхів менеджера Daimler називають розділення Daimler і американської компанії Chrysler. За його словами, після цього він омолодив продукцію та дизайн. “Так само як і А-клас, який тоді з’явився набагато молодіжним”, – каже Райндль. Він перетворив компанію на автовиробника, який виробляє високоякісні автомобілі преміум-класу.

Занадто нерішучий щодо електромобільності та діджиталізації?

“Його звинувачували в тому, що Daimler вийшов зі світової фінансової кризи гірше, ніж інші німецькі виробники, – розповідає Райндл. Потім стався скандал з викидами, і з’явилися антимонопольні занепокоєння. “Той факт, що компанія запізно присвятила себе електромобільності та діджиталізації, можливо, є звинуваченням, з яким вона не обов’язково повинна погоджуватися”, – каже експерт. Інші німецькі виробники також діяли нерішуче з огляду на відсутність ринків збуту для електромобілів у той час.

“Тоді склалася неоднозначна ситуація, яка призвела до того, що люди хотіли списати все на нього і зобразити його відсталим, – каже Райндл. “У ретроспективі це може бути частково правдою, але я вважаю, що Цетше, зокрема, завжди був відносно відкритим до нових розробок”.

План зайняти посаду голови наглядової ради Daimler після дворічного періоду охолодження зійшов нанівець після критики з боку представників акціонерів. Цетше вирішив відмовитися від цього. “Це було свідоме рішення, і, озираючись назад, я маю сказати, що дуже задоволений ним”.

“З точки зору трудового колективу, в цілому він добре впорався з викликами, – каже Міхаель Брехт, який очолював загальну виробничу раду Daimler з 2014 по 2021 рік. “Він, безумовно, забезпечив свободу культури у компанії. Я також зараховую до цього відносини з представниками працівників”. Під його керівництвом бренд відновив свою привабливість. Безумовно, Daimler увійшов в електричну мобільність трохи пізніше за інших. Однак в ретроспективі це було не так вже й погано, і сьогодні справи у компанії йдуть добре. “Його несправедливо критикували за це, – каже Брехт.

Наприкінці квітня цього року Цетше був задоволений: “У мене все чудово”. Він розповідає про свою відданість організації, яка працює над збереженням біорізноманіття в Африці. Він є головою наглядової ради туристичної компанії Tui. Його експертиза також затребувана у виробника повітряних таксі Volocopter та в Aldi Süd. Він також є інвестором.

В іншому він не робить нічого вражаючого, любить проводити час зі своєю сім’єю, любить бігати і відпочивати на природі. Він все ще дивиться автоперегони і тримає кулаки за VfB Stuttgart – це не змінилося.

Візуально Цетше, безумовно, змінився. До характерних вусів додалася густа борода. Здається, його сім’я це добре сприймає: “Моя дружина заборонила мені знову збривати бороду.

Наприкінці квітня цього року Цетше був задоволений: “У мене все чудово”. Він розповідає про свою відданість організації, яка працює над збереженням біорізноманіття в Африці. Він є головою наглядової ради туристичної компанії Tui. Його експертиза також затребувана у виробника повітряних таксі Volocopter та в Aldi Süd. Він також є інвестором.

В іншому він не робить нічого надзвичайного, любить проводити час зі своєю сім’єю, любить бігати і відпочивати на природі. Він все ще дивиться автоперегони і тримає кулаки за футбольну команду VfB Stuttgart – це не змінилося.

Візуально Цетше, безумовно, змінився. До характерних вусів додалася густа борода. Здається, його сім’я це добре сприймає: “Моя дружина заборонила мені знову збривати бороду”.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.