Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Посилення конкуренції: Tesla знижує ціни також в Європі та США

Тривалий час компанія Tesla була лідером у виробництві електромобілів. Зараз на ринок виходять конкуренти і конкуренція стає все жорсткішою. Це впливає на ціни на транспортні засоби та курс акцій.

В умовах жорсткої конкуренції піонер електромобілів Tesla також суттєво знизив ціни на свої автомобілі в Європі та США. Варіант початкового рівня компактного позашляховика Model Y тепер коштує 44 890 євро, що на 9 100 євро менше, ніж раніше, повідомила в п’ятницю компанія Tesla. Ціна початкового рівня Model 3 знизилася на 6 000 євро до 43 990 євро. Напередодні Tesla вже знизила ціни в США. Це дає можливість американським покупцям отримати податкові пільги, що може сприяти зростанню продажів.

У Китаї компанія останнім часом була змушена пропонувати свої автомобілі за нижчими цінами через проблеми з продажами. У Китайській Народній Республіці американці просять наразі за Model 3 і Model Y більш ніж на десять відсотків менше. Це вже друге зниження цін з осені минулого року. Tesla стикається з усе більш сильною внутрішньою конкуренцією в Китаї з боку таких постачальників, як BYD, Xpeng і Nio.

До початку року Mercedes-Benz також був змушений знизити ціни в Китаї на свій розкішний автомобіль EQS – повністю електричну версію флагманського S-Class – і на електричну модель EQE. Tesla також вже знизила ціни в Японії.

Пропозиція конкурентів Tesla зростає

В останньому кварталі Tesla збільшила світові поставки майже на третину до близько 405 000 автомобілів, але залишилася нижче очікувань експертів, які скоріше очікували близько 421 000. Компанія Tesla довгий час домінувала на ринку електромобілів, продаючи автомобілі так швидко, як їх можна було побудувати. Тим часом пропозиція конкурентів збільшується – а інфляція та зростання вартості сировини призвели до зростання цін на початку року.

Акції Tesla, які останнім часом стабілізувалися, в п’ятницю продемонстрували ознаки падіння. На доринкових торгах у США вони падали часом на добрих п’ять відсотків до позначки 117 доларів. Коли тиждень тому ціни знизилися в Китаї, акції впали майже до 101 долара, але потім відновилися в ході широкого відновлення акцій технологічних компаній.

У минулому році акції втратили дві третини своєї вартості, частково через те, що генеральний директор Tesla Ілон Маск викинув на ринок акції на мільярди доларів для поглинання сервісу коротких повідомлень Twitter. На початку цього року несподівано слабкі показники поставок тиснули на ціну акцій. Tesla як і раніше оцінюється приблизно в 390 мільярдів доларів – значно більше, ніж Volkswagen (еквівалент 81,6 мільярда доларів), Mercedes (79,8 мільярда доларів) і BMW (66,3 мільярда доларів) разом узяті.

 

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.