Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Постійний обмін даними між автомобілями для автономного водіння

Інноваційний проєкт досліджує методи швидкого та безпечного обміну даними.

  • Bosch, Escrypt, Kapsch, Nokia та Deutsche Telekom співпрацюють у рамках публічно спонсорованого проєкту CONCORDA, очолюваного організацією ERTICO;
  • Постійний та безпечний обмін даними покращує роботу систем допомоги в аварійних ситуаціях;
  • Результати проєкту надають основу створення функцій автономного водіння майбутнього.

Один із наріжних каменів автономного водіння – безпечний обмін даними між різними транспортними засобами. Враховуючи інформацію, що отримується в рамках такої комунікації, автоматизовані системи керування можуть адаптувати свої маневри до поточної дорожньої ситуації точніше. Консорціум компаній Bosch, Escrypt, Kapsch, Nokia та Deutsche Telekom останні 3,5 роки займається дослідженням проблеми забезпечення стабільного та безпечного обміну даними між транспортними засобами (V2V) у рамках проєкту CONCORDA. Очолює проєкт організація ERTICO – головний провайдер інтелектуальних транспортних систем у Європі, який використовує для їх розробки та серійного запуску як приватні, так і державні інвестиції. Основною метою роботи є визначення оптимальних шляхів забезпечення безперервного обміну даними між різними транспортними засобами. Попередні дослідження в основному були сконцентровані на пересиланні різних екстрених попереджень про небезпеки, які виявляли транспортні засоби в процесі руху. Новий підхід допоміг виробити суворі вимоги щодо захисту каналу обміну даними від будь-яких неавторизованих підключень ззовні. До того, швидка та стабільна комунікація між транспортними засобами має забезпечуватися безперервно, незалежно від поточної якості прийому сигналу мережі, тобто навіть у тунелях. Таким чином, метою дослідження є визначення переваг різних технологій безперервного та безпечного обміну даними між транспортними засобами.

Головними об’єктами досліджень у рамках проєкту CONCORDA є вантажні автомобілі, що рухаються по шосе в конвої. Протягом поїздки тягачі обмінюються інформацією, важливою для забезпечення безпечного руху, наприклад, даними про прискорення та гальмування.

Тестуються 3 типи V2V-комунікації:

  • прямий зв’язок Wi-Fi (ITS-G5);
  • використання стільникових мереж зв’язку (LTE-V2X PC5);
  • непряма взаємодія мобільного зв’язку (LTE).

Останній метод дозволяє передавати сигнали, що надходять від тягачів, за допомогою LTE-мереж спочатку на хмарний сервер провайдера, а потім вже всім іншим транспортним засобам, що беруть участь у випробуваннях.

Як показали перші результати, всі тестові системи більш ніж відповідають суворим стандартам інформаційної безпеки. Завдяки мінімальній затримці та високій швидкості передачі даних, два прямих канали комунікації відмінно підходять для роботи в радіусі 500 м від транспортного засобу та дозволяють миттєво підготувати системи допомоги водієві при виникненні нештатної ситуації, наприклад, при екстреному гальмуванні. У рамках більшого радіуса в 3000 м непряма взаємодія через мобільну мережу з використанням хмарних серверів забезпечує перевагу. Порівнюючи дані транспортного засобу з інформацією, що надходить від інших учасників дорожнього руху та інфраструктури, з’являється можливість ефективно використовувати більш сучасні функції автономного водіння. Сьогодні більшість комерційних автомобілів випускається з вбудованим LTE-передавачем. Додаючи прямий та безпечний канал взаємодії, паралельне використання одразу двох технологій надає оптимальне рішення з метою забезпечення стабільного підключення та безперервного обміну даними.

Результати цього інноваційного проєкту будуть використовуватися партнерами для подальшого розвитку функцій автономного водіння та технологій обміну даними між різними транспортними засобами, які в майбутньому допоможуть зробити дорожній рух ще безпечнішим, комфортнішим та ефективнішим.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.