Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Правила безпеки: чому важливо перевіряти гальма при кожному відвідуванні СТО

Гальмівні колодки — це важливі для безпеки деталі, які зношуються, тому регулярний огляд колодок та якість змінних компонентів мають велике значення.

  • Коли слід міняти гальмівні колодки?
  • Як часто потрібно перевіряти гальмівні колодки?
  • Які помилки є найпоширенішими при заміні гальмівних колодок?
  • Які інші гальмівні компоненти слід міняти разом із гальмівними колодками?

Чи готовий ваш автомобіль до сезону злив та нічних заморозків? Під час сезонного ТО не забудьте перевірити гальмівну систему, зокрема, гальмівні колодки. Це деталі, що зношуються, тому потребують регулярного контролю.  Ми поставили кілька запитань експертам Bosch на цю тему.

Коли слід міняти гальмівні колодки?

Багато сучасних автомобілів оснащено спеціальними електричними датчиками, які активують світловий індикатор на приладовій панелі, коли виявляють знос гальмівних колодок. Існують також механічні датчики зносу. Коли товщина колодки досягає мінімального рівня, вони видають звук, дряпаючи поверхню гальмівного диска. Під час візуального огляду в майстерні орієнтуватися потрібно на товщину фрикційного матеріалу – 3-4 мм вважаються суттєвою ознакою зносу фрикційної накладки. Як правило, гальмівні колодки змінюються вдвічі частіше, ніж гальмівні диски – кожні 30 000 – 60 000 км пробігу. Інтервали між замінами залежать від умов водіння та навколишнього середовища. Важливо: з новими гальмівними дисками необхідно ставити нові колодки.

Як часто потрібно перевіряти гальмівні колодки?

Гальма — це системно значимі компоненти. Спортивна їзда, дуже часте й інтенсивне гальмування в гірській місцевості або на міських дорогах, важкі вантажі та корозія створюють напругу для гальм. На всі гальмівні компоненти впливає волога та дорожня сіль. Щоразу, коли ви привозите автомобіль до автомайстерні, просіть механіка оглянути колодки. Доцільно проводити перевірку гальм під час заміни шин і перед тривалою подорожжю, наприклад, перед поїздкою у відпустку. Заміна гальмівних дисків завжди передбачає також заміну гальмівних колодок. Знос — це загальний процес, тому міняти колодки слід повністю на кожній осі для однакової ефективності гальмування на правому й лівому колесах.

Які помилки є найпоширенішими при заміні гальмівних колодок?

По-перше, помилок установлення можна уникнути за допомогою онлайн-програми Bosch ESI[tronic] 2.0 для автомайстерень. По-друге, механіки багато працюючи з гальмівними колодками, можуть виконувати роботу занадто швидко або пропускати важливі кроки. Наприклад, не очищати всі необхідні поверхні та деталі, а це – першочергове правило обслуговування гальм. Важливо завжди використовувати нові аксесуари. Старі, брудні, іржаві або дефектні компоненти можуть звести нанівець всі зусилля по заміні колодок, тому важливо завжди використовувати нові монтажні приналежності: пружини, пластини та ін. На напрямні гальмівних колодок і, в залежності від конструкції супорта, на напрямні гальмівних супортів рекомендується наносити антикорозійне протишумове мастило Bosch Superfit.

Які інші гальмівні компоненти слід міняти разом із гальмівними колодками?

Перевіряйте всі допоміжні деталі, супорти, троси та шланги. Особливу увагу необхідно звертати на температуру кипіння гальмівної рідини – при низьких значеннях варто її замінювати. Слід також пам’ятати про необхідність «прокачати» гальма, обладнані ESP, із застосування спеціального діагностичного обладнання.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.