Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 31.07.2023

Правило неможливості пояснює, чому Ілон Маск так успішно будує електромобілі та ракети, але так погано справляється з Twitter

Існує цікава проблема, коли ви намагаєтеся пояснити успіх Ілона Маска. Якщо ви його фанат, ви можете подивитися на Tesla і SpaceX, побачити, що Маск зробив те, що мало кому вдавалося, і вирішити, що він, мабуть, геній.

Коли ви подивитеся на Twitter – і той безлад, який він спричинив за останні дев’ять місяців – єдине логічне пояснення полягає в тому, що у нього є якийсь генеральний план, який решта з нас просто не розуміє. Це має бути форма навмисного творчого руйнування, а не просто хаотична катастрофа.

З іншого боку, якщо ви не є його фанатом, ви можете подивитися на те, як Маск впорався з Twitter, і вам буде важко віддати йому належне за неймовірний успіх, якого він досяг у Tesla і SpaceX. Якщо вам не подобається Маск, важко визнати, що він багато чого досяг. Ви цілком можете подумати, що успіх інших його компаній, мабуть, пов’язаний з якимись іншими факторами, наприклад, державними субсидіями.

Зважаючи на те, як ви ставитеся до Маска, важко відокремити успіх чи невдачу його різних компаній. І це важливо, тому що, незважаючи на те, що Twitter був провалом, інші компанії Маска є справжніми історіями успіху.

Tesla майже одноосібно зробила те, що не вдалося жодному іншому автовиробнику – зробила електромобілі (EV) такими, якими люди дійсно хочуть користуватися. SpaceX є неймовірно важливою компанією як з точки зору космічних амбіцій США, так і з точки зору їхньої національної безпеки.

Це нормально визнати, навіть якщо ви вважаєте, що управління Маском компанією, раніше відомою як Twitter, було жахливим. Проте, це створює проблему, оскільки важко зрозуміти, чому людина, яка створила найдорожчу автомобільну компанію в історії і керує компанією, яка працює над висадкою людей на Марс, не може з’ясувати, як створювати програмне забезпечення, яке не викликає у людей люті.

Я думаю, що цьому є досить просте пояснення: Маск процвітає за дуже специфічних обставин, які унікально відповідають його темпераменту та навичкам. У будь-якій іншій ситуації – наприклад, керуючи платформою соціальних мереж – він зазнає невдачі.

Дві компанії – Tesla і SpaceX – мають дещо важливе, що дозволяє Маску процвітати – вони обидві створюють фізичні речі в реальному світі. Вони будують електромобілі та ракетні кораблі відповідно. Це важкі виклики з реальними обмеженнями. Ви можете мати божевільні ідеї, але врешті-решт ви зіткнетеся з обмеженнями фізики.

З Твіттером фізичні обмеження відсутні. З програмним забезпеченням взагалі все інакше. Якщо у вас є божевільні ідеї для вашої програмної платформи, ви можете випадково змінити назву та логотип посеред ночі. Ви можете відмовитися від добре налагодженої системи верифікації акаунтів на користь системи, розробленої для того,ос щоб змусити людей віддавати 8 доларів на місяць. Ви можете раптово почати обмежувати кількість людей, які можуть користуватися вашим сервісом, тому що ви розлючені на компанії, які створюють чат-ботів зі штучним інтелектом.

Очевидно, що тільки тому, що ви можете, не означає, що ви повинні. Але у випадку з Твіттером ніхто не скаже йому, що він не повинен цього робити. Всі ідеї технічно можливі, не існує природних противаг.

Маск не може робити все, що йому заманеться, коли йдеться про електромобілі чи космічні ракети, тому що ці речі підпорядковуються законам і правилам. Не варто недооцінювати, наскільки це важливо для стримування забаганок Маска.

У сфері програмного забезпечення якщо ви хочете щось змінити, то можна відносно легко реалізувати будь-які божевільні ідеї. Це може бути нерозумно, але мало що може вас зупинити, коли зміни стосуються лише рядків коду. Це також не потребує значних витрат.

Ось чому правило неможливості є таким важливим. Особистість Маска така, що він підштовхує до неможливих результатів, але у фізичному світі це підштовхує команду до виконання надзвичайно складних речей, які все ще утримуються рамками законів фізики. Така структура – це добре, тому що вона утримує людей від дурниць.

Основні обмеження, які існують при створенні фізичних продуктів – гроші та фізика – не існують для цифрової платформи. Майже немає нічого неможливого, а це означає, що хтось на кшталт Маска може робити все, що заманеться і це пояснює, чому у нього так погано виходить. 

Автор: Джейсон Атен 

Джерело: Inc.com

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.