Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 15.08.2023

Продажі в метапросторі – нові шляхи в торгівлі автомобілями

Чи то цифрова подорож, чи то прогулянка як аватар у віртуальному торговому центрі, метапростір (Metaverse) пропонує нові можливості для по-справжньому емоційного клієнтського досвіду.

Незважаючи на все ще досить невизначену ситуацію на даний момент, для переважної більшості B2C-компаній, а також для деяких B2B-компаній, просто необхідно вже сьогодні ознайомитися з можливостями віртуальних світів і отримати перший досвід роботи. Ця можливість є особливо привабливою для автомобільної промисловості, оскільки йдеться про дорогі та складні продукти з високим ступенем залучення. Для того, щоб здійснити покупку, клієнти повинні бути, з одного боку, раціонально впевнені, а з іншого боку, вони повинні створити емоційний зв’язок з продуктом. Першу вимогу можна дуже добре виконати за допомогою звичайної пропозиції на веб-сайтах виробників та дилерів оригінального обладнання, оскільки інформація тут може бути представлена у всіх можливих формах і з різним ступенем деталізації.

Друга вимога, однак, поки що не виконана. Існує велика кількість візуального матеріалу, який клієнти можуть прокручувати, гортати і повертати в усіх напрямках. Однак ці функціональні можливості насправді не створюють іскри.

Конфігуратор з відеоігор

Саме тому MHP побудував імерсивне середовище для купівлі-продажу автомобілів на базі Unreal Engine. Unreal Engine – це ігровий рушій спеціаліста з комп’ютерних та відеоігор Epic Games, за допомогою якого, наприклад, була реалізована комп’ютерна гра Fortnite.

Центральним компонентом таких комп’ютерних та відеоігор є конфігуратор в режимі реального часу, за допомогою якого клієнти можуть зібрати бажаний автомобіль. Конфігурація всіх компонентів автомобіля можлива аж до рівня деталізації, а всі деталі відображаються фотореалістично. За допомогою візуалізації в реальному часі повністю сконфігурований автомобіль візуалізується в декількох вимірах. Його можна розглянути з усіх ракурсів і протестувати в такому ж фотореалістичному оточенні під час тест-драйву в реальних умовах: наприклад, на узбережжі, в горах або на гоночній трасі.

Metaverse і VR допомагають продажам

Конфігуратори вже реалізовані з різними виробниками автомобілів, такими як Aston Martin або Pagani. Доступ до цих гейміфікованих додатків для електронної комерції можна отримати, наприклад, через веб-сайти компаній. Однак конфігуратори також використовуються в стаціонарній роздрібній торгівлі, де вони можуть підтримувати контакт продавців з клієнтами на екрані або в окулярах віртуальної реальності.

Конфігуратор вбудований у віртуальний автосалон. Там клієнти можуть отримати огляд різних моделей і поспілкуватися з реальними продавцями. Наступним етапом розвитку для клієнта є відвідування шоу-руму з власним аватаром, а також обмін інформацією з іншими потенційними клієнтами. Потім цей шоу-рум можна буде знайти в одному з різних віртуальних світів, які зараз створюються.

Заходи для лояльних клієнтів

Можливості Metaverse та її використання у взаємодії з клієнтами далеко не вичерпані. Виробники або дилери можуть, наприклад, запрошувати особливо лояльних клієнтів на ексклюзивні заходи в одному з віртуальних світів або співпрацювати з іншими брендами.

Ще одна чудова ідея полягає в тому, що потенційні клієнти можуть використовувати індивідуально розроблені транспортні засоби в різних середовищах. Вони можуть подорожувати в “Decentraland” або в “Sanbox”. Вони можуть змагатися з іншими власниками в Gran Turismo, Need for Speed або Test Drive. Або ж оснастити свій аватар у Fortnite транспортним засобом.

На даний момент багато чого випробовується, не все залишиться. Тим не менш, для OEM-виробників і дилерів важливо почати вже зараз і бути присутніми в метасвіт, принаймні, з віртуальним сценарієм. Ті, хто вважає, що метапростір – це лише короткостроковий хайп, про який завтра ніхто не буде говорити, можливо, мають рацію. Однак набагато більш імовірним є протилежне.

Продажі та емоційна привабливість

Поки що не зрозуміло, куди рухається шлях до продажів. Переваги з точки зору маркетингу та продажів очевидні: більша емоційна привабливість надійно призводить до збільшення товарообігу. Окрім товарообігу, такі платформи, як ECP, також можуть позитивно впливати на загальну вартість володіння. Це справедливо принаймні тоді, коли вони замінюють традиційне виробництво зображень. Досі цим зазвичай займалося агентство, яке виконувало попередню візуалізацію. З платформою ці витрати повністю усуваються. З іншого боку, витрати на потокову передачу виникають, коли рішення працює в хмарі.

Однак у переважній більшості випадків загальні операційні витрати значно нижчі – часто до 50 відсотків. Після наповнення платформи контентом її можна використовувати для реалізації будь-якої кількості варіантів використання – не лише конфігураторів у режимі реального часу, а й, можливо, набору для діалогового маркетингу, інструменту для проведення заходів або інтерактивних інструкцій для післяпродажного обслуговування у сфері продажів.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.