Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

П’ять причин не відкладати лінощі на потім

Прокрастинація може накрити раптово і застати у розпал робочого дня, коли потрібно бути максимально продуктивним. Ми вже багато розповідали, як боротися з нею і не дати дедлайнам згоріти вщент. Проте варто нагадати і про користь прокрастинації. Тож, вашій увазі – п’ять причин, чому лінощі – одна з найкорисніших речей, які ви можете для себе зробити, не докладаючи надмірних зусиль.

Причина №1: Лінощі покращують креативність

Творчий потенціал важливий не лише для відповідних професій. Завдяки креативності ви зможете знаходити нові шляхи для вирішення завдань, які підвисли в повітрі.

Прокрастинація дає змогу вашому мозку перезавантажитися та з новим диханням поринути у роботу.

Творчі люди часто користуються таким прийом для створення шедеврів. Коли ви перестаєте концентруватися на задачі, не намагаєтеся знайти правильне рішення, а просто абстрагуєтеся від усього – підсвідоме знаходить це рішення замість вас. Психологи називають таке явище осяянням. А все через те, що під час відпочинку у вашому мозку вмикається алгоритм обробки отриманих даних. Прогулянка в парку, п’ятихвилинний відпочинок із закритими очима прямо посеред open space, перерва на каву (лиш без смартфона у руках) – точно допоможуть відпочити і вдихнуть креативність у повсякденні завдання.

Причина №2: Лінощі підвищують рівень продуктивності

Чим більше ми працюємо, тим нижчий рівень нашої продуктивності, тим важче дається кожне наступне завдання. Тому роботу важливо чергувати з відпочинком. Це стосується як невеликих перерв під час робочого дня: наприклад, на каву та розмову з колегою, якщо ви працюєте в офісі, або на спорт за дистанційної роботи. Так і відпочинку наприкінці тижня – важливо хоча б 24 години не приділяти роботі, щоб зберігати продуктивність. І тут кожен обирає для себе, що йому допоможе відпочити більше. Якщо вас заряджає лежання вдома з книгою, то не потрібно влаштовувати ніяких активностей – дозвольте собі хоч один день побути лінивим.

Причина №3: Лінощі допомагають самопізнанню

Можливо, ви лінуєтеся виконувати завдання просто через те, що вам не подобаються вони? Ви завжди мріяли стати кухарем, а батьки наполягли на економічній спеціальності, і ось ви ніяк не можете виконати робоче завдання. А коли приїжджаєте додому після важкого дня – з ентузіазмом кидаєтеся у приготування їжі, наче не було головного болю, втоми, впливу магнітних бур, які так заважали вам на роботі.

Важливо не переплутати приступ лінощів через втому і постійне небажання займатися якоюсь справою.

Якщо лінощі виникають регулярно і не зникають після вихідних і, особливо, відпустки – можна задуматися про перекваліфікацію.

Причина №4: Лінощі впливають на концентрацію

Якщо ви помітили, що ваша увага розсіюється і вам важко зосередитися на одному завданні – пора полінитися. Саме така пауза допоможе збадьоритися і покращити концентрацію. Натомість штучні намагання змусити мозок концентруватися на головному лише можуть нашкодити – ви ризикуєте зробити помилку під час виконання завдання.

Фахівці переконанні, якщо витрачати на інтелектуальну працю понад 4 години поспіль, мозок втрачає концентрацію. Тож не пропускайте обідню перерву. Це ідеальний спосіб байдикувати з користю для концентрації.

Причина №5: Лінощі покращують здоров’я

Робота у безперебійному режимі, в умовах постійного стресу та багатозадачності підвищує кров’яний тиск, послаблює імунітет та активізує вироблення кортизолу – гормону, що негативно впливає на самопочуття та зовнішність. Коли робота уповільнюється, витрата енергії падає, то нейрони мозку починають виробляти дофамін – гормон щастя. Тож аби сучасний ритм роботи не приносив шкоди вашому здоров’ю, потрібно чергувати активну працю з пасивним байдикуванням.

Якщо помітили, що все падає з рук і не виходить зробити навіть просте завдання – дозвольте собі полінитися та пожинайте плоди користі.

Джерело: thepoint.rabota.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.