Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Підшипники коліс: щоб все працювало безперебійно

Підшипники коліс – це високонавантажені компоненти, але вони можуть працювати протягом усього терміну служби автомобіля. Однак надмірне навантаження, погане змащення, несправні ущільнення або помилки при встановленні можуть призвести до передчасного виходу з ладу. Ми покажемо, які варіанти ремонту доступні.

Підшипники коліс мають завдання направляти вали та осі коліс і підтримувати їх. Вони направляють колеса і поглинають осьові та радіальні зусилля. Особливо при проходженні поворотів колісні підшипники піддаються високим навантаженням. Але стиль водіння і дорожні умови також є важливими факторами, які впливають на термін служби і роботу підшипника. Наприклад, удари об бордюри та проникаючий бруд є основною причиною виходу з ладу.

Не потребують технічного обслуговування протягом усього життя автомобіля?

У сучасних автомобілях компактні колісні підшипникові вузли як закриті системи з довічним змащенням все частіше витісняють класичні “відкриті” підшипники. Переваги колісних підшипникових вузлів також полягають у зменшенні трудомісткості монтажу. Крім того, помилки при монтажі майже виключені, оскільки вони часто постачаються у вигляді повністю укомплектованого ремонтного комплекту, готового до встановлення. Довічне змащування спеціальним мастилом повинно гарантувати, що вони практично не потребуватимуть обслуговування протягом усього терміну експлуатації автомобіля, якщо не будуть механічно пошкоджені “зовнішніми” силовими впливами.

Тим не менш, часто рекомендується замінити колісні підшипники, коли пробіг становить від 130 000 до 190 000 кілометрів; принаймні, стан підшипників слід перевіряти профілактично під час перевірки гальм.

Якщо колісний підшипник пошкоджений або в нього потрапили сторонні предмети, це часто можна помітити по шуму під час руху. Зміна поведінки під час руху або рульового управління також може бути ознакою несправного колісного підшипника. На станції технічного обслуговування можна визначити, чи справний колісний підшипник, за допомогою простих заходів: наприклад, надмірний люфт підшипника можна виявити вручну, вертикально нахиляючи ненавантажені колеса вперед-назад.

Пошкодження та дефекти також можна виявити на піднятому колесі, якщо воно важко обертається або якщо чути шум тертя в колісному підшипнику. Якщо з першого погляду пошкоджень не видно, то в разі сумнівів допоможуть штангенциркуль і стетоскоп, а також огляд шийок осі і маточин коліс. Якщо і з ними все гаразд, то в першу чергу слід приступити до демонтажу колісних підшипників.

Робота без молотка

Якщо заміна колісного підшипника неминуча, роботи слід виконувати обережно і тільки спеціальними інструментами, призначеними для цієї мети. За жодних обставин не можна використовувати молотки, оправки, викрутки, зубила для шин або інструменти з гострими краями з твердого металу. Надмірні монтажні зусилля або зусилля, прикладені до неправильної частини підшипника, також можуть призвести до виникнення точок тиску в доріжках кочення при знятті або встановленні підшипника і, таким чином, до передчасного виходу підшипника з ладу. Також рекомендується ретельно перевіряти стан ущільнювальної кромки: адже навіть найменша подряпина або пляма іржі можуть призвести до проникнення води та бруду в колісний підшипник і спричинити корозію.

Незважаючи на свою стабільну конструкцію, колісні підшипники насправді є дуже чутливими прецизійними компонентами. Навіть найменші помилки під час транспортування, зберігання або монтажу можуть пошкодити внутрішню геометрію підшипника таким чином, що це призведе до передчасного виходу з ладу підшипника або пошкодження сусідніх компонентів. Тому важливими передумовами при роботі з колісними підшипниками є “чисте” робоче місце і безпечне зберігання деталей, що знімаються або встановлюються, на верстаті в майстерні. Навіть крихітні частинки бруду, які потрапляють в підшипник, можуть погіршити його роботу або скоротити термін служби. Тому упаковку нового підшипника не слід відкривати, поки він не буде встановлений. Антикорозійний засіб, що прилип до підшипника, не можна видаляти під час монтажу. Підшипник, який впав або з яким поводилися подібним чином, зазвичай вже настільки сильно пошкоджений – навіть якщо це не відразу помітно – що його завжди слід замінити.

Різні комплекти підшипників коліс

Для заміни колісних підшипників існують відповідні комплекти підшипників від таких виробників, як SKF, Schaeffler або Meyle. SKF заявляє, що пропонує майже 1100 повністю укомплектованих комплектів колісних підшипників і гальм з підшипниками, що відповідає покриттю ринку на 97%. Крім підшипника, кожен комплект також містить всі компоненти, необхідні для заміни колісного підшипника. До них відносяться ущільнення, шплінти, шайби та гайки. Це економить дорогоцінний час майстерні та позбавляє від необхідності шукати потрібні деталі.

Гамбурзький виробник Meyle пішов ще далі, запропонувавши комплект “все в одному”: до нього входять колісний підшипник і маточина, які поставляються вже в зібраному вигляді. Це усуває трудомісткий процес зняття та запресовування маточини перед встановленням. За словами Meyle, ремонтне рішення охоплює понад три мільйони автомобілів, включаючи моделі Audi, Ford, Mercedes-Benz і VW. Всі важливі деталі включені в один комплект. Використання попередньо відпресованого ремонтного комплекту також гарантує, що всі допуски, такі як концентричність або бічне биття, будуть точно дотримані, оскільки компоненти оптимально підібрані один до одного.

Schaeffler пропонує ремонтні комплекти для колісних підшипників під маркою FAG і назвою “WheelSet”. Вони також включають в себе всі аксесуари. В майбутньому також для електромобілів: з Trifinity Schaeffler пропонує трирядний колісний підшипник, який буде використовуватися в електрифікованих моделях.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.