Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 03.09.2023

Ремонт систем допомоги водієві. Дорога автономність

Навіть найменше пошкодження може вивести системи автономного водіння з ладу. Щоб мати змогу усунути пошкодження, майстерні повинні радикально модернізуватися.

Mercedes вже має їх, незабаром до них приєднається BMW – мова про автомобілі, які дозволяють високоавтоматизоване водіння відповідно до рівня 3. Але багато хто все ще скептично ставиться до нового еволюційного етапу водіння. У нещодавньому опитуванні Forsa, проведеному на замовлення Dekra, 60 відсотків респондентів заявили, що ставитимуться до високоавтоматизованих автомобілів з більшою обережністю, ніж до автомобілів, якими керує людина.

Зростання чи зменшення скептицизму в довгостроковій перспективі повністю залежить від того, наскільки ретельно контролюватимуться системи водіння. “Найменше пошкодження, наприклад, нерівність на парковці, може призвести до втрати калібрування радарних або лідарних датчиків”, – попереджає Карл Обермайр, директор з питань мобільності майбутнього в TÜV Rheinland (Німеччина). Автомобілі часто не можуть діагностувати це самостійно і як наслідок – несправності або помилки під час водіння. “Тому надзвичайно важливо, щоб вони регулярно перевірялися в майстернях і на головному техогляді”, – каже Обермайр. “Системи допомоги при керуванні повинні регулярно перевірятися за допомогою незалежного  тесту, такого як, наприклад, тест на викиди вихлопних газів”, – каже майстер Федеральної гільдії Детлеф Петер Грюн.

Багатьом компаніям доведеться робити величезні інвестиції

Це, ймовірно, ставить багато підприємств перед дилемою: обладнання для майстерень для технічного обслуговування та калібрування систем коштує величезних сум. “Багато компаній змушені інвестувати величезні кошти в обладнання для майстерень, щоб мати можливість обслуговувати і ремонтувати сучасні транспортні засоби”, – каже Грюн. І ця тенденція продовжується з появою все більшої кількості систем.

Він не бачить альтернативи модернізації: “Якщо ви не інвестуєте, ви не зможете вижити”. “Не всі майстерні виживуть”, – каже Обермайр. Крім того, за його словами, слід очікувати спеціалізації та сегментації галузі. “Маленькі універсальні майстерні в майбутньому більше не існуватимуть. Це буде під силу лише дуже великим підприємствам”.

Але нова технологія відкриває і нові можливості. Особливо з огляду на те, що вона є дорогою в обслуговуванні і все більше і більше помічників є обов’язковими, інвестиції можуть окупитися. 

Вас може зацікавити тренінг для СТО Калібрування систем допомоги водію (ADAS)

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.