Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Розроблено прототип літій-іонної батареї з водою як електроліт

Японські вчені з Йокогамського державного університету представили акумулятор, який використовує воду замість традиційного електролітичного розчину. За словами розробників, у перспективі система дозволить створити безпечні елементи живлення, стійкі до самозаймання. Цільові області для нової технології – сонячні панелі, вітрогенератори та міські електромобілі.

Класичні літій-іонні акумулятори використовуються практично в будь-якій побутовій електроніці та електромобілях. Такі батареї витримують безліч циклів перезарядки і мають велику ємність. Однак у процесі їх збирання виробники застосовують органічні розчинники, які схильні до ризику самозаймання при деформації корпусу батареї. Вчені з Японії вирішили позбавити акумулятори цієї проблеми, замінивши електролітичний розчин на воду в новій конструкції.

Під час експериментів вчені виявили, що застосування оксиду молібдену, неорганічної сполуки з участю кисню, в негативному електроді забезпечує порівняльний рівень продуктивності, необхідний для комерційного застосування нового акумулятора. Щоб усунути ризик загоряння, автори використовували воду як електроліт — для підвищення безпеки — а також переконфігурували електродні матеріали, щоб забезпечити достатній рівень продуктивності. Тестування показало, що навіть після того, як батарея пройшла цикл із 2 тис. перезарядок, її ємність впала менш ніж на 30%. Electrek.

«Тепер у нас є більш безпечні батареї з тривалим терміном служби, які, ми думаємо, будуть застосовуватися на практиці, хоча і з нижчою напругою», — розповів Наоакі Ябуучі, один з учасників дослідження і професор хімії в Йоґогамському державному університеті.

Автори визнали, що вода не підходять для сценаріїв, в яких акумулятор працює при високій напрузі. Це означає, що прототип повинен застосовуватися в тих ситуаціях, коли від нього не потрібна робота на межі можливостей. Тому вчені пропонують використовувати батареї нового покоління в комбінації з відновлюваними джерелами енергії для зберігання енергії, що виробляється від сонячних панелей і вітрогенераторів. У такому разі літій-іонні елементи живлення на воді не поступатимуться звичайними акумуляторними блоками..

На додаток вчені розглядають можливість застосування своєї технології при електрифікації транспорту. Незважаючи на те, що питома маса енергії – показник продуктивності акумулятора – у нової конструкції батареї приблизно вдвічі менше, ніж у комерційних продуктів, система підійде для міських електромобілів. У таких моделях запас ходу компенсується зарядною інфраструктурою, тому автовласники зможуть отримати безпечніше рішення і не відчують різниці між своїми машинами та більш далекобійними електрокарами, вважають вчені..

Джерело: hightech.plus

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.