Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 27.03.2023

Самокерована вантажівка доставила кавуни на 10 годин швидше, ніж людина-водій!

Шлях до повністю автономних вантажівок довгий і звивистий, але він можливий. Як повідомляє SingularityHub, доказом цього стала самокерована вантажівка, яка минулого місяця перевезла вантаж кавунів з Арізони до Оклахоми.

За досягнення відповідала транспортна компанія TuSimple, що спеціалізується на автономних технологіях для вантажівок. Автономна вантажівка проїхала 80% маршруту, або 950 миль (1 528 км), а решту 20% шляху по пересіченій місцевості за кермом перебувала людина, готова взяти на себе керування, якщо щось піде не так з технологією.

Терміни доставки скорочуються

Враховуючи, що важкі вантажівки рухаються повільніше, ніж легкові автомобілі, мають певні обмеження швидкості, а водії повинні часто зупинятися не тільки для їжі і туалету, але й тому, що їм дозволено перебувати в дорозі лише 11 годин з кожних 14 годин, поїздка зайняла приблизно на 10 годин менше, ніж з водієм-людиною за кермом.

За даними SingularityHub, поїздка скоротилася з майже 24 годин до 14 годин і шести хвилин.

При перевезенні свіжих товарів, таких як кавуни, час має вирішальне значення. Оскільки кавуни прибувають на день раніше, вони опиняються на полицях магазинів швидше після того, як їх зібрали, що призводить до менших відходів і кращого обслуговування клієнтів, а отже, люди купуватимуть більше кавунів у майбутньому. Як наслідок, TuSimple стверджує, що доходи фермерів та роздрібних торговців зростуть.

Але є одне питання, яке залишається без відповіді. Якщо безпілотні вантажівки можуть постійно їздити без зупинок, але все одно потребують людини на борту в разі надзвичайної ситуації або для проїзду складними, вузькими маршрутами, то чи не потрібно їм зупинятися для відпочинку? Нам доведеться почекати і поспостерігати, що станеться, коли безпілотні вантажівки стануть популярними на ринку.

Існує також питання зайнятості. Що станеться з робочими місцями далекобійників, якщо така технологія стане популярною? Ще одне питання, на яке поки що немає відповіді.

Самокерована система TuSimple

Автономна технологія TuSimple була розроблена для руху по шосе. Зараз фірма має близько 20 клієнтів, які покладаються на напівавтономні транспортні засоби, тож вони добре підготовлені до майбутніх повністю автономних атвобілів.

Компанія працює над рішеннями для повністю автономного водіння 4-го рівня для важких вантажівок, які вже готові до комерційного використання. Згідно з прес-релізом компанії, її технології використовують штучний інтелект, щоб допомогти транспортним засобам бачити на відстані 1000 метрів, працювати практично безперервно і витрачати на 10% менше енергії, ніж вантажівки з ручним керуванням.

“Ми вважаємо, що харчова промисловість є однією з декількох галузей, які отримають значний прибуток від використання технології автономних вантажних перевезень TuSimple, – сказав Джим Маллен, адміністративний директор TuSimple.

“Оскільки автономні вантажівки можуть працювати практично без зупинок, свіжі продукти харчування можна швидше транспортувати з місця відправлення до місця призначення, що призводить до отримання свіжих продуктів і зменшення кількості відходів”.

Джерело: engineerine.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.