Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 12.09.2023

Секретний алгоритм навчання від Річарда Фейнмана

Американський фізик Річард Фейнман, один з творців квантової електродинаміки і лауреат Нобелівської премії, розробив формулу навчання, яку пізніше назвали технікою Фейнмана. Чотири простих кроки допоможуть вчитися новому швидше і продуктивніше.

Крок перший. Навчіть цьому дитину

Візьміть аркуш паперу і напишіть зверху, чому ви хочете навчитися. Напишіть все, що ви знаєте про предмет, але так, як ніби плануєте навчити цьому дитину.

Багато дорослих прагнуть використовувати заплутані слова і жаргон, щоб приховати прогалини в знаннях. Так ми водимо за ніс самих себе. І вводимо в оману оточуючих.

Запишіть ідею від початку до кінця мовою, яку зрозуміє дитина. Таким чином ви зможете і навіть змусите себе глибше вникнути у досліджуваний предмет і спростите зв’язок між ідеями. Складні моменти ви зможете зрозуміти на іншому рівні.

Крок другий. Повторіть пройдене

Перший крок виявить прогалини в знаннях: пропущені елементи, незрозумілі терміни, заплутані пояснення. Ви досягли меж власних знань. Це хороший знак. Компетенція – це розуміння ліміту своїх можливостей.

Тут починається навчання. Ви зрозуміли, на якому моменті застрягли. Поверніться до вихідного матеріалу і повторюйте його до тих пір, поки не зможете пояснити проблему в базових термінах.

Визначення меж пізнання позбавляє від можливих помилок і підвищує шанси на успіх в застосуванні знань.

Крок третій. Організуйте і спростіть

Тепер у вас в руках цілий конспект. Перевірте, щоб ви ніде не сповзли на жаргонні слівця або складні терміни. Не ускладнюйте структуру. Бажано використовувати тези.

Прочитайте замітки вголос. Якщо пояснення не дуже прості або не звучать переконливо, потрібно попрацювати над розумінням в цій області. Можна повернутися до пункту першого і заглибитися в складне місце.

Крок четвертий. Передайте інформацію

Щоб остаточно переконатися у власних знаннях, перевірте їх на кому-небудь. Наприклад, на тій же дитині. Коли ви досконально вивчили питання, вам буде не важко передати знання іншій людині. Якщо дитина все зрозуміла, ви оволоділи темою.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.