Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Сенсорний екран, що самоочищується

Компанія GM запатентувала технологію самоочищення сенсорних екранів. Передбачається, що фіолетове світло видалить навіть відбитки пальців.

Сенсорні екрани значною мірою взяли на себе управління в сучасних автомобілях і замінили класичні кнопки або перемикачі. Завдяки скляним поверхням сенсорні екрани також надають сучасний вигляд приладовій панелі.

Використання залишає сліди

Але кожен, хто залюбки користується тачскріном в автомобілі, знає і зворотній бік. Панель управління швидко покривається непривабливими відбитками пальців. Відбитки пальців скрізь, і їх не так легко витерти. Не кажучи вже про гігієнічний аспект. Тому серветка з мікрофібри є частиною базового обладнання більшості автовласників.

І саме тут американський автовиробник GM вступає в гру. GM подав заявку в Патентне відомство США на захист технології, яка повинна автоматично очищати сенсорні екрани від бруду і відбитків пальців. Патент, опублікований під номером 11 579 340 B2 14 лютого 2023 року, описує технологію очищення на основі світлодіодів і хімічної реакції, що запускається їхнім світлом. Червоний, зелений і синій світлодіоди забезпечують видиме зображення на екрані, GM додає четвертий світлодіод, який випромінює фіолетове світло, що не сприймається людським оком. Додатково на скло екрану нанесено фотокаталітичне покриття.

Коли ультрафіолетове світло потрапляє на фотокаталізатор, починається хімічна реакція з вологою з навколишнього повітря, яка видаляє органічний матеріал з поверхні скла і, таким чином, призводить до зникнення відбитків пальців. Теоретично, для цього процесу було б достатньо і фіолетової складової сонячного світла. Однак завдяки світлодіоду GM гарантує, що екран очищується навіть за недостатньої кількості сонячного світла.

Згідно з патентною специфікацією, процес очищення можна буде запускати одним натисканням кнопки або керувати ним за часом у той час, коли екран не використовується. Патентна специфікація залишає відкритим питання, чи буде ця технологія використовуватися в сенсорних екранах в моделях GM, і якщо так, то коли.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.