Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Сервіс роботаксі Baidu до 2030 року з’явиться в багатьох містах

Розробник китайського пошуковика та ІТ-гігант Baidu заявив про зростаючі амбіції у сфері автономного транспорту. Сервіс роботаксі Apollo Go до 2025 року повинен заробити в 65 містах, а ще через п’ять років – у ста, заявив співзасновник і глава фірми Робін Лі.

За підрахунками Лі, Baidu «ймовірно, найбільший оператор роботаксі в світі за кількістю поїздок». Тільки в третьому кварталі компанія виконала 115 тисяч замовлень, а в четвертому їх може виявитися набагато більше, ніж у будь-яких конкуруючих компаній. Що стосується пробігу, то кеби Baidu намотали в режимі автономності 4-го рівня вже понад 16 млн км. Четвертий рівень означає, що автопілот повністю бере керування на себе, але може працювати тільки в розміченій зоні.

Примітно, що в кінці другого кварталу цього року автономний кілометраж становив всього 6,2 млн км. Ще 10 млн км машини компанії намотали приблизно за 4 місяці. Значимість цього досягнення дещо применшує те, що Baidu не повідомляє, скільки цих поїздок було здійснено по вулицях великих міст, а не по спеціально обгородженим майданчикам або кампусам, пише TechCrunch.

 

Навесні Baidu отримала дозвіл на запуск повністю автономної служби таксі в столиці Китаю, для початку тільки на території індустріального парку Шоуган, де в 2022 році відбудуться зимові Олімпійські ігри. Випробування проводяться на модифікованих електромобілях Hongqi EV. На борту кожного з них встановлені камери з 360-градусним оглядом, радари та лідари, а програмна частина оснащена алгоритмами машинного навчання. А у вересні ІТ-гігант почав публічні випробування сервісу роботаксі Apollo Go в Шанхаї.

Apollo Go – не єдина транспортна компанія, що користується платформою Apollo, навігаційною системою власної розробки. З 2017 року Baidu активно пропонує її в Китаї та за кордоном. Нещодавно до тридцяти її клієнтів, серед яких GM, Ford, Toyota і Honda, приєдналася місцева WM Motor. А разом з китайським автогігантом Geely Baidu створила спільну компанію з виробництва електромобілів Jidu Auto, в яку партнери вклали $7,7 млрд.

Контракт з Arcfox, підрозділом великої китайської держкорпорації BAIC, дозволив Baidu знизити собівартість виробництва робомобілів на дві третини в порівнянні з тим, скільки в середньому коштує автомобіль, обладнаний четвертим рівнем автономності — до $75 000. Це партнерство може призвести до появи в найближчі три роки парку з тисячі роботаксі Apollo Moon.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.