Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 13.11.2023

Система сухого гальмування від ZF має потенціал створити прорив в автомобілебудуванні

Компанія ZF Friedrichshafen вперше презентує свою нову, суто електромеханічну гальмівну систему на виставці Next Generation Mobility Day у Шанхаї. Генеральний директор ZF Хольгер Кляйн вважає це “значним розширенням нашого портфоліо мережевих систем шасі”. “З такими бездротовими системами ми відкриваємо шлях в нову еру управління транспортними засобами”, – переконаний він. Зокрема, у програмно-визначених автомобілях з електричним приводом цей тип гальмівної системи може продемонструвати свої переваги та відкрити нові можливості у проектуванні та розробці.

У так званій “сухій” гальмівній системі гальмівна рідина не потрібна. Гальмівний тиск створюється не тиском рідини, як в гідравлічній системі, а електродвигунами. Гальмівні сигнали від педалі до електродвигуна також передаються виключно електрично.

Гальмівний шлях на дев’ять метрів коротший

За словами компанії, нова гальмівна система з електроприводом дозволяє скоротити гальмівний шлях, покращити рекуперацію енергії гальмування та зменшити витрати на технічне обслуговування порівняно з традиційними гальмівними системами, так само як і інтегрована система управління гальмами (IBC), яка вже була представлена.

При автоматичній аварійній зупинці гальмівний шлях на швидкості 100 км/год може бути на дев’ять метрів коротшим, ніж зі звичайними гальмівними системами. Крім того, електромобілі можуть досягти на 17 відсотків більшого запасу ходу завдяки покращеній рекуперації енергії гальмування, повідомляє ZF.

Менше викидів дрібнодисперсного пилу

У системах сухого гальмування з електроприводом залишкові крутильні моменти, які виникають у звичайних гальмівних системах через мінімальний контакт між гальмівними колодками та гальмівними дисками, можуть бути зведені майже до нуля. Це призводить до зменшення викидів твердих частинок через зношування гальм, а менший опір під час руху економить енергію та збільшує запас ходу, стверджують у компанії.

Відмова від класичної гідравлічної системи означає значно менші витрати на збірку та логістику під час виробництва автомобіля, оскільки система складається з меншої кількості деталей. А протягом терміну служби автомобіля користувач отримує вигоду, оскільки гальмівну рідину більше не потрібно міняти, що зменшує кількість необхідного обслуговування в майстерні.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.