Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Сміттєвози – важлива комунальна техніка

Механізоване навантаження, транспортування та вивантаження твердих побутових відходів (ТПВ) виконується за допомогою спеціальної техніки — машин для санітарного очищення. До цієї категорії належать сміттєвози — машини вантажного типу, що базуються на спеціальних, тракторних або автомобільних шасі. Залежно від призначення, сміттєзбиральні машини комплектують різним обладнанням.

Характеристика та класифікація сміттєвозів

Сміттєвози —  початкова ланка технологічного процесу утилізації ТПВ. Це комунальна техніка, оснащена містким кузовом закритого типу та механізмами, що здійснюють завантаження відходів, їхнє ущільнення та розвантаження.

Техніку поділяють на типи, що залежать від обсягу та видів ТПВ.

Основні критерії класифікації сміттєвозів:

  • вантажопідйомність;
  • спосіб завантаження;
  • наявність додаткового обладнання.

За вантажопідйомністю техніка для вивезення сміття буває:

  1. Легкої вантажопідйомності (до 8 тонн). Наприклад: MAN TGS 26320 (2.0 т), Daf FA LF 230 (4088 т), Iveco 180E30 (6.0 т).
  2. Середньої вантажопідйомності (від 10 до 20 тонн). Наприклад: Volvo FL 220 (10.0 т), Scania P280B (12.0 т), Mercedes-Benz Actros 2532/4 (16.0 т).
  3. Великої вантажопідйомності (понад 20 тонн). Наприклад: Scania P270-20M3-26 T (26.0 т), Iveco Stralis AD260S33 Y/PS (26.0 т).

Особливості конструкції сміттєвозів

За способом завантаження сміттєзбиральні машини поділяються на 3 типи.

Найбільш затребувана техніка з бічним завантаженням. Машини відрізняються гарною маневровістю, надійністю та простотою використання. Мають критий кузов, що перекидається, з розташованим у верхній частині люком для приймання відходів.

Сміттєвози мають механізм для ущільнення сміття та штовхаючу плиту для розвантаження комунальних відходів. Завантажують ТПВ вручну, а також за допомогою кантувача або маніпулятора. Задній тип завантаження призначений для відходів будівництва або габаритного сміття, промислових відходів, а також великих обсягів ТПВ, які важко ущільнюються.

Сміттєвоз має закритий кузов (бункер), з відкидним заднім бортом. Завантажують відходи ручним, механізованим способом або автоматично. Машини з фронтальним завантаженням відрізняються наявністю сміттєприймального люка, влаштованого в передній частині закритого кузова. Контейнер з відходами перекидається через кабіну за допомогою підйомного механізму, перекидаючись у сміттєприймальний люк.

До додаткових пристроїв, що спрощують завантаження-вивантаження відходів у сміттєвозах, відносяться:

  • фронт лоадер;
  • ліфтдампер;
  • мультиліфт.

Техніку для прибирання сміття також розрізняють за автомобільним шасі для установки обладнання, згідно з тоннажем машини для сміття: малотоннажні, середньо- і великотоннажні. Щоб не помилитися з вибором сміттєвозу, рекомендується враховувати наступні критерії: умови роботи техніки, добовий обсяг сміття, що вивозиться, різновид шасі машин, тип завантаження і наявність додаткових елементів.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.