Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Стратегія китайського автовиробника NIO: «Ми все оцифровуємо»

NIO — китайський виробник автомобілів зі штаб-квартирою в Шанхаї, що спеціалізується на проектуванні та розробці електромобілів. «Ми не хочемо бути «ще одним виробником автомобілів», — кажуть китайці. Наша місія полягає в іншому.

«Ми все оцифровуємо». Стратегія китайського автовиробника Nio не могла бути сформульована більш стисло, ніж це зробив віце-президент групи Хуей Чжан на галузевому саміті IfA 2022. Компанія знайшла своїх партнерів для страхування, підписки на автомобілі та лізингу, а після завоювання внутрішнього ринку, тепер також хоче підкорити Європу своїми повністю електричними автомобілями преміум-класу – перші поставки в цю країну почалися цього тижня.

Група трактує свою роль і функцію як універсального постачальника мобільності: «Ми не хочемо бути «просто ще одним постачальником автомобілів». Наша місія — формувати стиль життя наших клієнтів», — пояснив китайську стратегію Хуей Чжан. Крім автомобілів, Nio пропонує інфраструктуру акумуляторів, додаток, велику кількість цифрових послуг і сервісів штучного інтелекту, мобільні та стаціонарні сервісні автомобілі, а також «будинки Nio», в яких зацікавлені клієнти можуть отримати набагато більше, ніж просто подивитися на моделі автомобілів.

Усі зусилля зосереджені на користувацькому досвіді: «Ми хочемо бути компанією з найвищим рівнем задоволеності клієнтів», — сказав Хуей Чжан, який також є заступником голови Китайської торгової палати. Цифрова комунікація є основним напрямком для цього: хоча Nio наразі поставила «лише» 250 000 автомобілів, додаток Nio є одним із найрозповсюджених у Китаї.

Nio також особливо пишається цифровою розумною панеллю управління з цифровим помічником зі штучним інтелектом «Nomi», який є внутрішньою розробкою. «Якщо ви розмовляєте з Nomi, тренуєте її, вона стає розумнішою з кожним днем», — високо оцінив можливості системи Хуей Чжан.

Nio: «Від онлайну до офлайну»

Менеджер підкреслив, що концепція станцій заміни акумуляторів випереджає конкурентів: «Nio зробив станцію заміни батарей популярною як основну технологію в Китаї». Ніхто інший не має стільки ноу-хау та даних.

Хуей Чжан: «Наша модель — від онлайну до офлайну. Ось чому у нас є Nio House як точка продажу». І найближчим часом їх кількість буде зростати.

На фоні такої кількості ейфорії та інновацій є невеличкий нюанс – автомобілі можна взяти лише в лізинг. За словами Хуей Чжана, продаж Nio «поки не планується».

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.