Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 05.11.2023

Страх перед 3-м рівнем

Повністю автоматизовані приватні автомобілі, швидше за все, з’являться ще нескоро. Необхідні технології просто занадто дорогі. Але який рівень автоматизації є доступним? Відповідь – рівень 2 або 2+, який можна знайти у все більшій кількості нових моделей. Ці функції підтримують поздовжнє і поперечне керування і, залежно від рівня зрілості, можуть самостійно гальмувати, прискорюватися і керувати автомобілем.

Водій зберігає повну відповідальність і не має права відривати руки від керма. Це обмежує додатковий комфорт. Але стрибок на рівень 3, де водієві дозволяється тимчасово передавати відповідальність за керування автомобілем, вимагає значно складніших і навіть надійніших технологій. Навіть у піонера рівня 3, компанії Mercedes-Benz, сфери застосування суворо обмежені.

Ось чому виробники хочуть запропонувати більше комфорту з рівнем 2+ – без переходу до рівня 3. Рівень 2+ – це термін, який використовується, коли законодавство дозволяє водієві знімати руки з керма. Проте і тут водій залишається повністю відповідальним, повинен стежити за дорожнім рухом і мати можливість втрутитися в будь-який момент. Це контролюється за допомогою внутрішніх камер.

На відміну від рівня 3, преміум-бренди не обов’язково мають тут перевагу. BMW наразі постачає перші нові автомобілі в Німеччині, в яких автономне водіння Рівня 2+ до 130 км/год на автомагістралях доступне як опція. Ford, однак, не відстає. Систему BlueCruise Level 2+ можна буде замовити для Mustang Mach-E “в найближчі кілька тижнів”. Система коштує 24,99 євро на місяць як підписка. BlueCruise вже деякий час доступна в США і стабільно займає перше місце в тестах, що проводяться організацією Consumer Reports. Mercedes-Benz вже має автомобілі рівня 3 на ринку в Німеччині. Але компанія зі Штутгарта бореться за нове гасло “вільні руки”.

Хибні очікування

Аргумент автовиробників: якщо водіям офіційно дозволять знімати руки з керма, у них може виникнути хибне відчуття безпеки. Тому, як і BMW, вони також пропонують автоматичний обгін на автобані – але тільки з руками на кермі.

У США GM вже деякий час використовує систему Рівня 2+ під назвою Super Cruise на певних моделях, яка може керувати автомобілем на автомагістралях. Система Ultra Cruise, яка була анонсована ще восени 2021 року, тепер має з’явитися в розкішній моделі Cadillac Celestiq – і працюватиме практично на будь-якій дорозі з твердим покриттям. 

Однак GM розглядає цю обіцянку в перспективі: у липні виробник запустив інформаційну кампанію для водіїв “Hands Free – Eyes On” (“Вільні руки – уважні очі”). Вона має на меті пояснити клієнтам, чого вони можуть і чого не можуть очікувати від систем, наприклад, навіть найпрогресивніша система Ultra Cruise не дозволить їм взяти в руки мобільний телефон замість керма.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.