Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 17.09.2023

Схоже, що Tesla досягла прориву в технології гіга-кастингу

Своїм процесом гігакастингу компанія Tesla наганяє страх на багатьох конкурентів. Завдяки цьому процесу великі частини кузова автомобіля можна виготовляти одним цілим компонентом – а отже, набагато швидше, ніж раніше. Досі таким чином виготовлялися лише передня і задня частини Model Y і Cybertruck, але тепер американський автовиробник, як повідомляється, здійснив прорив: у майбутньому майже вся нижня частина кузова буде виготовлятися цілісною.

Замість того, щоб збирати складне шасі з близько 400 деталей, як це було раніше, його виготовлятимуть за один етап шляхом лиття під тиском. У цьому процесі алюміній формується у велику деталь кузова у гігантському “гігапресі” при високій температурі і тиску від 6 000 до 9 000 тонн.

Цей процес може допомогти Ілону Маску перетворити на реальність запланований автомобіль вартістю 25 000 доларів, цитує Reuters п’ятьох людей, знайомих з фактами. Модель початкового рівня може використовувати “єдину велику раму”, що з’єднує передню і задню панелі кузова з днищем, де розміщується батарея. Очікується, що автомобіль з’явиться на ринку в середині десятиліття. Це дасть Tesla хороші шанси конкурувати з VW ID.2, запуск якого також запланований на 2025 рік.

Новий виробничий процес може також значно скоротити час розробки автомобіля. За даними двох джерел, автомобіль можна буде розробити лише за 18-24 місяці, а не за три-чотири роки, як у багатьох конкурентів.

Виробництво великих деталей кузова автомобіля за допомогою лиття під тиском вважається ефективним і швидким, але воно також має свої недоліки. Один з них полягає в тому, що подальша модифікація прес-форм є надзвичайно дорогою – вона може коштувати до 1,5 мільйона доларів. Для того, щоб мати змогу протестувати та оптимізувати форми заздалегідь, спочатку створюють тестові форми з піску за допомогою 3D-друку. Хоча такі піщані форми підходять лише для невеликих партій, їх можна виробляти дешево і легко модифікувати.

Однак експерти Tesla виявили, що використовувані алюмінієві сплави поводилися в піщаних формах інакше, ніж у кінцевих металевих формах. Крім того, вони часто не відповідали вимогам стабільності. Тому необхідно було розробити нові сплави та оптимізувати процес охолодження розплавленого сплаву, йдеться у досить детальному звіті. Завдяки піщаним формам тепер можна крок за кроком оптимізувати форми і лише після цього виготовляти дороговартісну кінцеву металеву форму.

За словами джерел, майбутній невеликий автомобіль Tesla ідеально підійде для цього процесу, оскільки його конструкція простіша, ніж у великих моделей. “Має сенс зробити його цілісним”, – цитує Reuters слова одного з джерел. Однак Tesla знадобляться нові, ще більші гігантські преси з тиском 16 000 тонн і більше, що додасть ще більшої вартості машинам. Крім того, преси можуть не вписатися в існуючі заводські будівлі.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.