Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 22.10.2023

Токсична продуктивність

Так склалося, що висока продуктивність це пряма асоціація з успіхом, що може здаватися цілком логічно. Такий простий висновок у нас сформувався з самого дитинства і зберігається постійно. Студентів зоохочують не пасти задніх, бути активними в усіх сферах. На роботі працівників винагороджують за перевиконаний план та перепрацювання.

“Будь продуктивним, досягай більшого” — ця фраза буде ще довго на озброєнні для коучів, мотиваційних ресурсів, блогерів. Портрет успішної та щасливої людини, яка все встигає, може спати по 4 години, повністю присвячує себе роботі, постійно супроводжує нас. Культура, в якій ми живемо, любить надмірно продуктивних співробітників. Їм можна подзвонити в будь-який час і в будь-який день, і вони не відмовлять.

Трудоголізм став не простою нормою, а бажаним станом. Ми хочемо перепрацювувати, часто недосипати, робити більше і більше, використовувати кожну хвилину з максимальною користю.

Перевтома та неповноцінний сон став невід’ємною частиною шляху до успіху. Ми виснажуємо себе, працюємо на межі, заперечуємо собі, що фізично і емоційно втомлені. Уже місяцями при цьому дивимося мотиваційні відео та продовжуємо далі згоряти.

Тоді як дійсна причина прихована у нас самих: соціальні мережі відіграють чималу роль в формуванні нездорового бажання бути постійно зайнятим. Надмірна, виснажлива робота через призму соц.мереж виглядає гламурно і модно. Щасливий образ з екранів говорить нам: “Я прокидаюся о 6-й і до 10-ї ранку вже встиг зайнятися йогою, приготувати сніданок з кількох страв, сходити на майстер-клас із живопису і відчуваю себе сповненим енергії та позитиву, щоб приступити до наповненого звершеннями робочого дня”. Ми порівнюємо себе з іншими та починаємо відчувати себе неповноцінно через те, що не можемо впоратися так як вони. Таким чином ми ігноруємо свої справжні потреби та бажання, тип темпераменту, стан здоров’я і формуємо нездорову звичку працювати на максимум, бути зайнятим хоч чим- небудь, але постійно, щоб наблизитися до примарного ідеалу.

І хоча насправді нема нічого поганого в тому, щоб наполегливо працювати, мати успіх в професійній сфері та особистих справах. Проте “культура постійної продуктивності”, “ідеального працівника” переросла в нездорову стихію “токсичної продуктивності” та починає захоплювати не лише наше професійне, а й особисте життя.

Токсична продуктивність — нав’язливе бажання бути постійно зайнятим та високопродуктивним, використовувати кожну хвилину з користю, що супроводжується відчуттям тривоги та вини за те, що зроблено недостатньо.

Першопричина

Ми рідко замислюємося над цим питанням. Але все-таки, що ж стає тією рушійною силою, що підштовхує нас до падіння в прірву нездорової продуктивності? Тоді як соціальні мережі, пандемія є факторами, що можуть сприяти формуванню даного стану, але дійсна причина ховається у нас самих:

  • Постійне відкладування всього на потім
  • Низька самооцінка, невпененість в собі
  • Страх бути не таким продуктивним як інші
  • Перфекціонізм
  • Бажання довести іншим, що ви кращі
  • Відсутність власних цілей та пріоритетів у житті

Ознаки токсичної продуктивності:

Відчуття провини

Незважаючи на виконання всієї запланованої роботи є відчуття, що ви зробили недостатньо. 10–15 хвилинні перерви починають викликати тривогу, що ви використовуєте час не раціонально.

У голові виникають думки — “ще не все зроблено, потрібно більше встигнути, досить відпочивати”.

Робота повністю поглинає

Ви закинули свої хобі, адже прийшли до висновку, що це пуста трата часу. Тратите менше часу на себе, бо переконали себе що це не зробить вас успішним та більш продуктивним. Не можете повноцінно відпочити, зайнятися особистими справами, провести час із близькими. Члени вашої сім’ї можуть неоднаразово висловлювати невдоволення вами і скаржитися, що ви завжди працюєте, ніколи не знаходитися поряд.

Втома та неможливість відпочити

Навіть у хвилини, які мали б вас розслабити, ви думаєте про речі, що пов’язані з роботою: потрібно відповісти клієнту, підготуватися до виступу, записатися на курси, заповнити папери. Незважаючи на відпустку ви можете періодично перевіряти пошту, зв’язуватися з колегами обговорюючи робочі моменти і навіть працювати. Межа між роботою та особистим життям починає зникати.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.