Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 08.07.2023

Три кроки до використання ChatGPT для мозкового штурму

Уявіть, що вам потрібно придумати нову маркетингову кампанію, свіжі ідеї для розширення лінійки продуктів або навіть креативний спосіб відсвяткувати свій ювілей. Традиційний підхід до вирішення подібних проблем полягає в тому, щоб зібрати групу людей у кімнаті – або на Zoom-зв’язку – для мозкового штурму.

І хоча існує безліч прийомів і технік, щоб зробити ці сесії більш продуктивними, велика кількість фактів свідчить про те, що в більшості випадків традиційний мозковий штурм просто не працює дуже добре. Дослідження показують, що більшість людей занадто сором’язливі, щоб викрикувати божевільні ідеї перед групою колег – або що їх заглушають крикуни.

Друг для мозкового штурму, у якого немає імунітету до сорому

А знаєте, хто сповнений божевільних ідей і абсолютно несприйнятливий до сорому? Чат-боти зі штучним інтелектом. Саме тому інноваційні команди вже давно експериментують з цими інструментами, щоб генерувати ідеї та підштовхувати своє мислення до незвіданих шляхів. Більшість з того, що ці інструменти випльовують, буде або нудним, або абсолютно божевільним, але саме їхнє нехтування правдою та здоровим глуздом може стати величезною перевагою на етапі генерації ідей у творчому процесі.

Запуск набагато потужніших ботів, таких як ChatGPT-4, прискорив ці експерименти: неймовірна кількість маркетологів, креативників та інших творчих особистостей ділилися пропозиціями щодо того, як використовувати цю технологію, щоб підвищити свою креативність та продуктивність. Багато з цих ідей мають форму конкретних рекомендацій, але нещодавня стаття Ріса Роджерса (Reece Rogers) у виданні Wired має більш універсальний підхід.

У своїй статті Роджерс пропонує корисний покроковий посібник з використання ChatPGT для мозкового штурму. Якщо ви не знайомі з обмеженнями цих інструментів – наприклад, з їхньою схильністю до “галюцинацій” та іноді говорити дуже моторошні речі – варто прочитати повну версію статті Роджерса, щоб отримати важливу довідкову інформацію.

Наводимо його основні поради:

1. Визначте своє основне питання

Навіть найкращий у світі інструмент штучного інтелекту не зможе вам допомогти, якщо ви не знаєте, в чому саме ви хочете отримати допомогу. Хоча хороший мозковий штурм має вести вас несподіваними шляхами, починати потрібно з чіткого уявлення про проблему, яку ви намагаєтеся вирішити, або про ідею, яку ви хочете дослідити. “Хороший мозковий штурм все одно починається з сильної передумови”, – наполягає Роджерс.

2. Будьте наполегливими

Штучний інтелект не надто відрізняється від звичайного людського інтелекту в одному ключовому аспекті – він, швидше за все, спочатку приходить до найбільш очевидних ідей. Однак мета використання цих інструментів полягає в тому, щоб підштовхнути нас до несподіваних ідей. Для цього вам, ймовірно, доведеться бути наполегливими.
“Ставте одне і те ж питання знову і знову, з невеликими змінами, щоб побачити, як реагує чат-бот. Чим більше ви запитуєте, тим більша ймовірність того, що ви натрапите на відповідь, яка вирізнятиметься новизною або буде особливо корисною”, – радить Роджерс. Ви також можете попросити більше контексту щодо будь-якої ідеї, яка вас зацікавила. Якщо все стає занадто божевільним – або моторошним – просто почніть іншу сесію.

3. Спробуйте попросити списки

У мозковому штурмі головне – кількість. Більше ідей, як правило, означає більше креативності та кращий результат, навіть якщо переважна більшість пропозицій – божевільні ідеї, які не мають жодного шансу на успіх. Ось чому прохання до вашого приятеля по мозковому штурму зі штучним інтелектом про списки може бути таким продуктивним.

“Навіть якщо відповіді чат-бота можуть бути банальними і не надихаючими, якщо ви знайдете час, щоб переглянути кілька списків від чат-бота, ви можете зловити проблиск чогось, що ви могли б зробити самостійно”, – каже Роджерс, який також пропонує прямо запитувати списки більш дивних або креативних ідей, якщо вас не вразили перші спроби бота.

Іноді відповіді можуть бути химерними або смішними. Але наука доводить, що сміх насправді розслабляє нас і допомагає ідеям текти, тому навіть найбожевільніші пропозиції можуть виявитися корисними.

Як саме власники бізнесу та інші професіонали використовуватимуть ці технології, поки що залишається відкритим питанням. Але це не означає, що ви не можете почати використовувати їх прямо зараз як інструмент для мозкового штурму, який допоможе вам вийти за рамки звичного мислення і знайти більш креативні рішення для повсякденних проблем.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.