Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 28.04.2023

Три речі, які треба зробити одразу після роботи, щоб не залишитися без сил

«Якщо ви думаєте про роботу, коли ваш трудовий день завершено, значить, ви все ще на роботі!», впевнена лікар-невролог та експерт зі стресу Ніна Несдолі. За її словами, подібне ставлення до режиму праці та відпочинку може довести до вигоряння, відрази до начебто улюбленої раніше діяльності та стати причиною депресії. Тому дуже важливо після роботи насправді припиняти працювати. Як це зробити? Є кілька простих та ефективних способів переключитися.

«ЗВІЛЬНЯЙТЕСЬ» ЩОДНЯ

Дуже багатьом компаніям так сподобалася віддалена робота після ізоляції через ковід, що вони так і не повернули співробітників до офісів. Ті, хто вже звик працювати вдома, розібралися у плюсах та мінусах такої роботи та цілком пристосувалися до такого формату.

Але і їм, і тим, хто так і їздить в офіс щоранку і повертається додому ввечері, варто пам’ятати: робота повинна залишатися на роботі, де б вона не була фізично.

— Вкрай важливо психологічно усунутись, відключатися, йти — йти, «звільнятися» з роботи щодня, — каже лікар-невролог та експерт зі стресу Ніна Несдолі. — Якщо ви працювали за комп’ютером удома, а потім у ньому ж гортаєте стрічку новин, ваш мозок каже: «Відмінно, зрозумів, ми на роботі!», якщо ви лежите на дивані після трудового дня і вигадуєте, як вирішити непросте робоче завдання, ваш мозок каже: «Круто, ми на роботі!».

ВІЛЬНИЙ ЧАС ЛЮДИНІ ПОТРІБНИЙ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВИКОРИСТОВУВАТИ ВСІ СВОЇ ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИЧНІ РЕСУРСИ ДЛЯ СЕБЕ.

Якщо ви не можете після роботи відключитися від завдань, пов’язаних з нею, то допоможе метод увімкнення сенсорних сигналів, каже експерт.

Простіше кажучи – перейти вийде, якщо створювати роздільне робоче і домашнє середовище. Запахи, смаки, кольори та відчуття вдома та на роботі повинні кардинально відрізнятися – навіть якщо ви працюєте на кухні у своїй же квартирі.

3 РЕЧІ, ЯКІ ТРЕБА ЗРОБИТИ ПІСЛЯ РОБОТИ

— Навіть якщо ваш офіс знаходиться у вас у сусідній кімнаті, треба розділяти робоче та домашнє — саме це дозволить дотримуватися здорового балансу між роботою та особистим життям, — пояснює невролог.

ПЕРЕОДЯГТИСЯ

— Одяг, який ви носите, має величезне значення, — каже Ніна Несдолі. — Змінюючи його з робочого на домашній, ви допомагаєте мозку переключитися, «розділяти» робочий день та час для відпочинку.

ЗМІНИТИ ЗАПАХ

— Запахи діють на наш мозок особливо, — визнає невролог. — Розслабитися і на якийсь час забути про роботу легко, якщо використовувати різні аромати в офісі та вдома — наприклад, лаванди та м’яти чи сосни та апельсина. Використовуйте ті асоціації із запахами, які подобаються саме вам.

ВИБРАТИ ІНШИЙ НАПІЙ

На роботі та вдома треба пити різні напої, радить експерт. Бажаєте активувати режим “пора відпочивати”, включайте простий сенсорний сигнал.

— Налийте собі після трудового дня той напій, що ви міцно асоціюєте з будинком і релаксом — чай з жасмином чи ромашкою, наприклад (але не алкоголь), і забудьте про бергамот, що бадьорить, і каву, якими ви заряджаєтеся на роботі, — каже невролог.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.