Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 27.01.2023

Турбокомпресор: спочатку перевірити, потім замініти

Пошкодження турбокомпресора часто пов’язані з несправностями периферії, такими як нестача масла, неправильний протитиск вихлопних газів або закоксовування. Тому перед заміною турбокомпресора сервісу варто зробити перевірку.

Не кожна поломка турбокомпресора пов’язана з виходом з ладу самого компонента, а часто є наслідком неправильних умов тиску в масляному контурі. Спеціаліст з турбокомпресорів BTS Turbo GmbH з міста Вайльхайм, що в Баварії, представив інструмент для діагностики турбокомпресорів другого покоління, за допомогою якого можна провести три різні швидкі діагностичні тести без використання OBD-тестера. “Багато майстерень навіть не знають про діагностичний інструмент, просто замінюють турбокомпресор, а потім дивуються, коли він не працює”, – говорить Олександр Бентенрідер, технічний тренер BTS.

Дослідження причин

З іншого боку, досвідчені майстерні знають, що причини можуть бути різноманітними, коли клієнт звертається до майстерні через активну контрольну лампочку двигуна, втрату потужності, втрату масла або аварійний режим роботи. “Як правило, спочатку зчитується пам’ять несправностей. Потім навчені працівники використовують діагностичний інструмент, такий як наш вимірювальний кейс, щоб визначити справжню причину симптомів”, – говорить Бентенрідер. За допомогою інструменту для діагностики турбокомпресора BTS можна виміряти протитиск вихлопних газів, тиск в картері і контроль тиску наддуву на нерухомому транспортному засобі і під час руху.

Надмірний протитиск вихлопних газів зазвичай спричинений засміченням вихлопної системи, наприклад, сажовим фільтром, каталітичним нейтралізатором або глушником. Це призводить, наприклад, до того, що вихлопні гази потрапляють в корпус підшипника через ущільнення поршневого кільця і викликають витік масла на протилежному боці в корпусі компресора. “Масло, яке згорає в результаті, також спричиняє проблеми для підшипника. В результаті постійний тиск діє на осьові та радіальні підшипники. Це часто є причиною зносу підшипників. Підшипники зношуються і починають люфтити. Тоді, на додаток до втрати масла, з’являються також шуми, а в гіршому випадку – ризик повного виходу турбокомпресора з ладу”, – описує Бентенрідер.

Перевірте також вихлопну систему

Занадто високий внутрішній тиск у картері також може бути причиною втрати масла. “Зазвичай всі картери мають сапун. Починаючи з 100 000 км пробігу, можна очікувати, що вентиляція перестане функціонувати належним чином. Тому експерт перевіряє внутрішній тиск у картері та його вентиляцію”, – пояснює Бентенрідер. Якщо причиною є занадто високий тиск, Bentenrieder рекомендує перевірити не тільки турбокомпресор, але й вихлопну систему на предмет засмічення або пошкодження каталітичного нейтралізатора, спричиненого витиснутим маслом.

З іншого боку, якщо вакуум у системі регулювання тиску наддуву занадто низький, слід перевірити всі шланги, вакуумні регулятори та насос у вакуумній системі і за необхідності замінити їх. Заїдання лопаток нагнітача зі змінною геометрією турбіни (VTG) також є можливою причиною несправностей або поганої роботи. “Ремонтні роботи варіюються від заміни шланга до заміни турбокомпресора”, – описує можливі наслідки Бентенрідер.

Використовуйте можливості

Діагностичний інструмент BTS Turbo включає в себе високоякісні алюмінієві адаптери для підключення до маслозаливної горловини різних розмірів, шланги і цифровий манометр, який працює з точністю до одного мілібару.

Інструмент підходить для бензинових і дизельних автомобілів, а також для автомобілів без щупа. Якщо заміна турбокомпресора неминуча, BTS пропонує повний комплект, що складається з турбокомпресора, монтажного комплекту, лінії подачі і зливу масла, а також присадки для початкового заповнення, щоб новий турбокомпресор не вичерпав свій ресурс за перші кілька секунд. Особливо важливу роль відіграють маслопроводи. Якщо вони частково або повністю забиті масляним нагаром, це означає, що в турбокомпресорі не вистачає масла або є бруд. За даними BTS, це є причиною 49 відсотків усіх пошкоджень турбокомпресорів. Тому при заміні турбокомпресора їх необхідно замінити, щоб запобігти подальшим пошкодженням.

Бентенрідер рекомендує майстерням ретельно оглядати зняті турбокомпресори на предмет пошкоджень і перевіряти їх за допомогою інструменту, адже це вже дозволяє зробити багато висновків про причину пошкодження. Він також радить використовувати параметри вимірювання з діагностичним інструментом. “Це означає, що майстерня більше не повинна робити сліпі припущення, а може цілеспрямовано і достовірно перевіряти периферію навколо турбокомпресора. Це дозволяє уникнути подальших збитків і слугує задоволенню потреб клієнтів”, – каже Бентенрідер. Ті, хто пропонує цю перевірку разом з ТО, можуть заощадити клієнтові витрати на подальші дії і підвищити якість своїх послуг. Щоб забезпечити безперебійне обслуговування турбокомпресорів і щоб майстерні завжди були в курсі останніх досягнень в області технологій, усунення несправностей і ремонту, пов’язаних з турбокомпресорами, BTS розробила програму TurboExpert.

Центральною темою є підготовка та підвищення кваліфікації учасників майстерень-партнерів. Кожні два тижні вони отримують інформацію та проходять онлайн-навчання з широкого кола тем: від основ роботи турбокомпресора, можливих пошкоджень та причин несправностей до тем, пов’язаних з конкретними автомобілями. У разі виникнення гострих проблем і запитань, компетентна команда майстерні, що складається з майстрів-механіків і фахівців з турбокомпресорів, завжди готова надати консультації та допомогу. Основні компетенції команди включають відповіді на технічні питання, надання діагностичної підтримки та допомогу в установці і демонтажі турбокомпресора.

Джерело: autoservicepraxis.de

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.