Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Українці стали купувати дорожчі авто, а бензинові машини у 50 разів популярніші за електрокари

В Україні активно відновлюється авторинок. Протягом 2021 року було розміщено понад 2,3 млн оголошень про продаж вживаних автомобілів, тоді як у 2020 — утричі менше. Порівняно з минулим роком середня вартість легковиків з пробігом збільшилася на 70%. При цьому середній бюджет українців на покупку авто складає $10,5 тис.

Finance.ua дізнався, у аналітиків OLX, скільки коштують машини на вторинному ринку та на які з них був найбільший попит серед продавців та покупців протягом 2021 року.

Найпопулярніші за типом палива:

  • бензинові — 163 тис. оголошень;
  • газ / бензин — 115 тис. оголошень;
  • дизельні — 92,4 тис. оголошень;

Електрокари та гібриди у порівнянні з авто на бензині пропонували у 50 разів менше: всього 3,4 тис. та 3,2 тис. пропозицій протягом року.

Беззаперечним лідером за кількістю пропозицій авто наявних в країні протягом 2021 став бренд Volkswagen: 36 тис. оголошень з середньою вартістю $7,9 тис.

Найбільше пропонували:

  • Opel та Ford: по 23 тис. оголошень, за $4,4 тис. та $7,2 тис. відповідно;
  • Renault та Mercedes-Benz: по 18 тис. оголошень, за $6,2 тис. та $9,4 тис. відповідно;
  • BMW: 15 тис. оголошень, середня вартість $10,5 тисяч.

У порівнянні з 2020 роком лідерську позицію серед кількості оголошень втратила марка Daewoo: такі автівки стали пропонувати вдвічі менше, а обігнали її цьогоріч BMW та Renault.

Протягом року у категорії OLX Авто 9 потенційних покупців активно відгукувалися на оголошення з BMW, по 7 потенційних покупців було на марки Opel і Mercedes-Benz, та по 6 – на Volkswagen і Ford.

Серед найдорожчих автівок з пробігом у 2021 році продавці пропонували:

  • Lamborghini за $1,3 млн
  • Bentley $58 тис.
  • Tesla $39,5 тис.

Пік активності покупців прийшовся на 1 квартал цього року (з січня по березень) — українці зробили 2,6 млн пошукових запитів в категорії OLX Авто за ключовими словами. Протягом квітня-червня був невеликий спад на 13%. На початку 4-го кварталу (жовтень-листопад), що ще триває, кількість пошуків склала 1,6 млн.

За даними дослідження Factum Group Ukraine з вересня 2020 по вересень 2021 р. середній бюджет на авто серед українців виріс на $1 тис. — з $9,5 тис. до $10,5 тис. Причому переважна більшість громадян обирає машину в онлайні — 80%, а от автобазарами користуються вдвічі менше. В середньому на пошук та покупку автівки водії витрачають 2,4 місяця.

Для 76% покупців головним фактором лишається ціна, на другому місці — 71% — рік випуску, і замикає трійку — 64% — стан машини. Найменше українців турбує пробіг по Україні та колір транспортного засобу. До речі, модель авто хоч і не в трійці лідерів, однак з квітня по вересень 2021 цей параметр став важливішим для покупців на 19 відсоткових пунктів.

Серед продавців головними факторами для формування ціни є марка, модель та комплектація (найпопулярнішими є електричні склопідіймачі, кондиціонери та парктроніки), а от пробіг значно менше впливає на середню вартість автівок.

Частіше за все в умовах стану машини продавці зазначали гаражне зберігання, не бита, не фарбована та перший власник.

Джерело: news.finance.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.