Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

У Данії розробили тротуарну плитку для збирання і повторного використання дощової води

Архітектурна студія Tredje Natur встановила в Копенгагені систему брукування вулиць, яка спрямована на водовідведення та створення зелених насаджень.

Сильні і тривалі дощі дуже часто спричиняють проблеми з пішохідним і дорожнім рухом, завдають шкоди системам зливової каналізації. Датська компанія знайшла вирішення цих проблем, розробивши тротуарну плитку, яка поглинає надлишок води і направляє її до рослин і дерев, що ростуть поруч.

Цей процес не тільки відводить воду з пішохідних доріжок і вулиць, а й дозволяє використовувати її без проходження через систему очищення стічних вод і переповнення каналізаційних колекторів.

Climate Tile є продуктом датської стартап-компанії TREDJE NATUR, яка привертає увагу муніципальних службовців на міжнародному рівні.

Копенгаген вже встановив 165-футову смугу Climate Tiles, щоб економити воду та міські кошти. Інші міста також показали зацікавленість до нової технології.

Плитка працює, створюючи проникну поверхню, схожу на земну кору. Невеликі отвори в плитці дозволяють воді просочуватися під землю і надходити в штучні водоносні горизонти. Вода може залишатися у сховищі для подальшого використання або направлятися для поливу поруч зростаючих газонів і дерев.

Продукт проходить тестування з метою виявлення довгострокової продуктивності залежно від різних типів погоди протягом сезонів, вагових навантажень, засмічення, зносу, фарбування та іншого.

Пілотний проект в Копенгагені заклав основу для можливого використання Climate Tiles, тепер компанія зосереджена на пошуку способу поширення продукту на масових ринках по всьому світу. Це найбільш ефективно виконується під час планових оновлень труб і трубопроводів, щоб мінімізувати додаткові дорожні роботи.

Незважаючи на те, що плитка забезпечуює економію витрат як на споживання води, так і на усунення пошкоджень від повеней, головна мета компанії полягає в тому, щоб розробити довгострокове і стійке рішення для постійної адаптації до клімату, тому плитці дається передбачуваний термін служби на 50 років.

Джерело: building-tech.org

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.