Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

У ПАР розробили дивовижне аеротаксі Macrobat

Африканський стартап Phractyl запропонував незвичайну концепцію аеротаксі — з крилами, кабіною, що нахиляється  та “пташиними” лапами, передає New Atlas.

Модель назвали Macrobat. Вона може злітати і сідати практично вертикально і не потребує спеціально обладнаного майданчика. Аеротаксі оснащені гусеницями для їзди бездоріжжям.

Максимальна швидкість таксі – 180 км/год, запас ходу – 150 км. Транспортний засіб може взяти на борт одну особу або 150 кг вантажу.

У Phractyl обгрунтовує свою розробку тим, що Африка перебуває у досить унікальній ситуації, оскільки має мало можливостей для інфраструктури наземного транспорту.

За заявою компанії-розробника, Macrobat долає нерівну місцевість, витримує вітер, негоду, вибоїни, апарат не чутливий до розподілу ваги в салоні.

Наразі автори Macrobat працюють над створенням прототипу масштабної моделі, а також активно шукають фінансування свого проекту.

Розробкою літаючих таксі займаються відразу кілька компаній. Так, на авіасаміті в Тулузі була представлена модель CityAirbus NextGen. Це повітряне судно оснащене електродвигуном і схоже на вертоліт із лопатями, як у спіннера. Апарат вміщує чотирьох пасажирів та розвиває швидкість до 120 км/год. Але його використання потребує створення спеціальної інфраструктури.

Йдуть роботи над моделями з вертикальним зльотом. У Японії стартап SkyDrive провів перший демонстраційний політ свого літального автомобіля з людиною всередині. Незважаючи на те, що за кермом автомобіля був пілот, автоматичні системи допомагали забезпечувати стабільність та безпеку польоту. У компанії стверджують, що їхній прототип — найкомпактніший у світі електричний літальний апарат з вертикальним зльотом та посадкою. У планах SkyDrive до 2023 року зробити вже комерційний продукт, який матиме попит у розвинених країнах через завантаженість доріг.

А американська компанія Joby Aviation має намір почати надавати послуги аеротаксі у 2024 році.

Джерело: delo.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.