Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

У погані часи готуйся до хороших

Економічний спад означає зменшення споживчих витрат, і бізнес неминуче відчуває скорочення доходу. Тому цілком природно, що бізнес у важкі часи прагне скоротити власні витрати. І хоча це може здатися найрозумнішим рішенням в умовах зниження обороту, потрібно бути дуже обережним, щоб фактично не заморозити всі витрати, проекти та інвестиції. Хоча негативні зрушення в економіці і викликають стрес, вони врешті-решт закінчуються, а це найважливіше, про що слід пам’ятати. Бізнесу варто розробити стратегію, яка дозволить йому продовжувати розвиватися навіть у важкі часи, щоб після повернення економіки до нормального стану, він був готовий знову почати працювати.

Знайдіть можливості

Коли компанії вперше бачать зниження доходів в умовах економічного спаду, вони часто панікують і реагують миттєво, зосереджуючись на скороченні витрат, а не на пошуку можливостей, тим самим лише ще більше погіршуючи свої фінансові результати. Подумайте про те, як компанії переорієнтувалися під час Covid-19, зробивши свою продукцію доступною онлайн з безкоштовною доставкою або змінивши свою політику повернення коштів, щоб бути більш поблажливими та привабливими для клієнтів.

Реальність така, що, незважаючи на зменшення споживчих витрат, ринок все ще існує, і навіть у важкі часи все одно будуть клієнти, які шукатимуть ваші послуги. Подумайте про про зосередження уваги на нових шляхах досягнення ваших старих цілей. Ви можете виявити, що споживачі змінюють спосіб взаємодії з вашим бізнесом або спосіб надання послуг потребує адаптації або нової стратегії в Інтернеті чи соціальних мережах. Незважаючи ні на що, головне – знайти можливості, які дозволять вам досягти ваших довгострокових бізнес-цілей.

Не припиняйте інвестувати

“Купуй на спаді” має стосуватися не лише інвестицій на фондовому ринку, а й бізнесу, який інвестує в себе. Під час економічного спаду підприємства, як правило, скорочують загальні витрати без урахування довгострокових наслідків, хоча в цей момент можливо раціональніше скоротити витрати на відрядження або скасувати корпоратив з відкритим баром. В той же час необхідно більше уваги приділяти проектам, які є частиною довгострокової бізнес-стратегії.

Витрати на редизайн веб-сайту, маркетингову кампанію або адаптацію знань персоналу до нових технологій можуть здатися чудовим місцем для скорочення витрат, у довгостроковій перспективі це може перешкодити досягненню ваших бізнес-цілей, сповільнити темпи розвитку або навіть повністю зупинити його. В результаті, коли часи покращуються, компанія опиняється у програші, а це означає, що інші компанії, які продовжували інвестувати у свою бізнес-стратегію навіть під час економічної нестабільності, процвітають, тому що вони виявилися готовими до змін.

Зосередьтеся на своїх клієнтах

Важко зберігати перспективу, коли ви стурбовані збереженням прибутковості вашого бізнесу, але зосередження уваги на управлінні відносинами з клієнтами – це один із способів зберігати холоднокровність і цілеспрямованість.

Незалежно від того, пропонуєте ви продукт або послугу, якщо у вас є надійний довгостроковий бізнес-план, тоді ви знаєте, що клієнти є ключем до вашого успіху. Знання того, хто є вашим цільовим ринком і які його потреби, є в цій ситуації ключовим фактором. Коли настають важкі часи, ці потреби можуть зменшитися, але вони неминуче відновляться, саме тому важливо зосередитися на залученні клієнтів.

Коли споживачі не витрачають гроші активно, ми все одно повинні залишатися в полі їх зору, щоб, коли вони плануватимуть витрати, вони звернулися до нас. Підтримуйте зв’язок з клієнтами за допомогою регулярних постів у соціальних мережах, електронних розсилок та місцевих заходів, які просувають продукти або стимулюють майбутні покупки за допомогою спеціальних пропозицій. Яким би не був підхід, ключовим є те, що споживачі знають, що ви поруч, і коли прийде час, вони зможуть звернутися до вас.

Зосередьтеся на гнучкості

Не існує жорстких і швидких правил щодо того, як впоратися з економічним спадом. Кожен бізнес відрізняється від інших і потребує власної унікальної стратегії для подолання періодів зниження прибутковості. Ось чому гнучкість так важлива у важкі часи. Зосередженість на довгострокових бізнес-цілях допоможе зберегти цілеспрямованість вашого бізнесу та допоможе йому вижити. Шукайте можливості в несприятливих умовах і вносьте відповідні корективи у свою бізнес-модель. Скорочуйте витрати, але продовжуйте інвестувати в проекти та стратегії, які можуть налаштувати вас на довгостроковий успіх після поганих часів. І коли ви сумніваєтеся, поверніться до залучення клієнтів і переконайтеся, що коли вони знову почнуть витрачати гроші, вони будуть робити це з вами.

Автор: Марія Тімоті, старший консультант OneIMS (розвиток бізнесу та створення попиту).

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.