Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 18.02.2023

У США почали друкувати повноцінні літієві акумулятори будь-якої форми на 3D-принтері

Молода американська компанія Sakuu повідомила про успішний 3D-друк повністю робочих літієвих акумуляторів довільної форми. Роботи успішно та послідовно виконуються з грудня 2022 року. Технологія доступна як для ліцензування для виготовлення батарей традиційним рулонним методом, так і для організації мегафабрик з виробництва акумуляторів на 3D-принтерах компанії. Обмежень для виробництва немає.

В основі розробки Sakuu лежить створена в стінах Массачусетського технологічного інституту технологія сухого виробництва літійвмісних батарей. Подібну технологію намагався використовувати Ілон Маск для виробництва акумуляторів, але зазнав невдачі. Головна особливість сухого методу в тому, що для підготовки хімічних компонентів акумуляторів не потрібні розчинники і, відповідно, тривале сушіння після просочень, а це колосальна витрата електрики на сушильні приміщення.

Друкована технологія Sakuu реалізована в принтерній платформі Kavian. Ця платформа легко тиражується і на її основі можна організовувати масовий випуск літійвмісних акумуляторів. Крім сухого способу виготовлення платформа вирізняється доступністю конфігурацій конструкції батареї. Форма і дизайн батареї може бути будь-якою з урахуванням розташування датчиків температури, компонентів і тепловідведення.

Зі свого боку точне припасування форми батареї під посадкове місце, а воно може бути будь-якої конфігурації та об’єму, дає змогу максимально повно використовувати доступний об’єм і домагатися максимальної енергетичної ємності. Це схоже на те, як Ілон Маск має намір вбудовувати батареї в шасі автомобілів, роблячи їх незнімними, але максимально ємними.

За словами Sakuu, друковані акумулятори досягатимуть щільності енергії на рівні 800-1000 Вт-год/л зі збереженням високої циклічності заряду і струмових характеристик. Платформа Kavian зможе друкувати від початку до кінця як звичайні літійіонні батареї, так і літійметалеві та батареї з твердим електролітом.

Принтерною платформою на свій розсуд можуть користуватися виробники будь-якої техніки та електроніки від побутової до аерокосмічної. Все дуже зручно, доступно і забезпечить такий ривок у сфері виробництва тягових акумуляторів, який не снився традиційному виробництву батарей.

Джерело: toneto.net

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.