Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 07.06.2023

У Швеції будують електродорогу, яка заряджатиме автівки в русі

Передусім таке динамічне заряджання потрібне вантажівкам — які потребують великого об’єму батарей, щоб долати великі відстані між зарядними станціями.

У Швеції шосе перетворюють на «першу у світі» постійну електричну дорогу, яка заряджатиме електромобілі під час їхнього руху, повідомляє Euronews. Раніше у скандинавських країнах вже робили подібні проєкти, але вони були пілотними.

Передусім така динамічне заряджання потрібне електричним вантажівкам. Для того, щоб долати великі відстані між зарядними станціями, вантажівка повинна везти великий об’єм батарей.

Йдеться про ділянку автостради E20 між містами Еребру та Галльсберг завдовжки приблизно 20 кілометрів. Проєкт планують завершити до 2025 року, але ще не вирішили, яку саме технологію застосувати: підвісну контактну лінію, наземну кондуктивну систему або індуктивну.

Перша передбачає мережу проводів на зразок тролейбусної, нею зможуть користуватися лише вантажівки. Кондуктивне заряджання передбачає монтування вздовж проїжджої частини контактної рейки, відповідно, транспортний засіб повинен мати приймач. Безконтактне індуктивне заряджання передбачає розміщення під покриттям індукційних котушок, які передають струм акумулятору електромобіля, що який, знов-таки, має бути обладнаний спеціальним приймачем.

Таким чином, аби підзарядитися від дороги, власник електромобіля мусить придбати і встановити спеціальне обладнання, яке може коштувати кілька тисяч євро.

Водночас дослідження показують, що дороги з динамічною зарядкою дозволили би зменшити об’єм батарей на 70%. Для цього не обов’язково переобладнувати всі дороги, наприклад, у Швеції, — лише чверть. 

Джерело: hmarochos.kiev.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.