Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Хто створив найкращу підвіску на Землі, і чому вона все ще не стоїть на кожному автомобілі

Автомобільна підвіска потрібна для того, щоб забезпечувати постійне зчеплення з дорогою і приємну їзду, зводячи до мінімуму відчуття від вад асфальтного покриття. Краща в світі підвіска повинна гарантувати майже ідеальний комфорт. Думаєте, такої не існує? Насправді вона є. Створив її американський інженер індійського походження.

Амар Боуз – дійсно видатний інженер. Вельми забавно, але значну частину життя він пропрацював не з автомобілями, а з акустикою. Втім, машини інженер любив. І як зізнавався в інтерв’ю, цінував в них не тільки потужність і надійність, але і комфорт. У 1980 році, коли у Боуза вже була своя власна компанія, він взявся за амбітний проект по створенню підвіски нового типу.

Підвіска, яку спроектував Боуз, буквально нівелює будь-які коливання ззовні. Після проведення тестів з прототипом, упевнившись, що його творіння життєздатне, інженер почав шукати виробника, якому б цей проект був цікавий. Процес роботи над підвіскою був засекречений і носив назву, що вводила в оману – «Project Sound».

Основою конструкції підвіски став лінійний електромотор, який живився від підсилювачів і управлявся системою на основі мікропроцесора. Він виконував функції амортизаційної стійки – стискати і розтискати. Ось тільки конструкція Боуза робила це в кілька разів швидше традиційних пружин.Це в свою чергу повністю прибирало в підвісці природний «лаг», який з’являється через мілісекунди різниці між рухами пружини. В межах 20 сантиметрів кузов залишався в абсолютному спокої.

Звичайно, така система потребувала електроживлення. Частково вона забезпечувала енергією себе сама за рахунок рекуперативної функції моторів і компенсації частини енергії від кожного руху. Така підвіска могла гасити не тільки великі нерівності, але навіть найменші, ледь помітні на шляху. Положення кузова з творінням Боуза було близьке до абсолютного ідеалу.

Робота над підвіскою кипіла 24 роки. Гриф «таємно» Боуз зважився зняти тільки в 2004 році. Тоді ж він, нарешті, представив своє дітище широкому загалу. Вперше в історії підвіска для люксового авто і суперкара могла бути одним і тим же механізмом. Крім того, так як підвіска управлялася програмно, то в її налаштування можна було вносити істотні зміни.

Так чому ж найкраща підвіска на планеті так і не пішла в серію? Насправді все дуже просто. З самого початку Боуз розраховував на ринок преміальних і спортивних автомобілів. Однак, як виявилося, навіть для цього ринку конструкція, запропонована інженером, мала в очах керівництва автомобільних компаній дві вади. Перша – це складність і висока вартість виробництва підвіски Боуза.

Друга проблема полягала в тому, що унікальна підвіска додавала автомобілю цілих 90 кг маси. На плавності ходу це ніяк не позначалося, а ось динаміка машини починала страждати досить сильно. Тому успіх до Амару Боуз так і не прийшов. У 2017 році всі напрацювання компанії були продані. Хтозна, можливо хто-небудь коли-небудь і повернеться до цього проекту.

Джерело: www.dexpens.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.