Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 27.05.2023

Це новий MX-5 з гібридним приводом?

У США з’явився патентний малюнок компанії Mazda, на якому зображено спортивний автомобіль з трьома електродвигунами, двигуном Ванкеля і повним приводом. Невже японці планують сучасний спорткар з двигуном Ванкеля?

Шанувальникам Ванкеля, мабуть, не варто покладати надто великі надії. Адже патентний малюнок, нещодавно опублікований у США, – це документ, якому вже два роки. Але, можливо, Mazda все ще переслідує бачення спортивного автомобіля з двигуном Ванкеля. Адже японці все ще прихильні до двигуна внутрішнього згоряння, і технологія описана досить докладно.

Втім, патентна специфікація не містить чітких деталей про роторно-поршневий двигун. Але з неї видно, що двигун внутрішнього згоряння захований під переднім капотом спорткара. І він є частиною складної гібридної системи, яка також використовує різні електродвигуни.

Загалом три електричні двигуни розподілені вздовж осей. Спереду, праворуч і ліворуч від двигуна Ванкеля, розташовані два менших асинхронних двигуна з власними приводними валами для передніх коліс. Позаду двигуна внутрішнього згоряння, з іншого боку, розташований постійний синхронний двигун, який, як і двигун Ванкеля, передає свою потужність на автоматичну коробку передач, а потім на задню вісь.

 

Різні концепції електродвигунів забезпечують характеристики крутного моменту абсолютно по-різному. Наприклад, на низьких оборотах мже бути компенсований дефіцит крутного моменту двигуна внутрішнього згоряння. Як і в багатьох сучасних гібридах, електродвигун може також слугувати стартером.

Mazda, швидше за все, залишатиметься обережною щодо показників потужності для E-assist. У минулому японці вже говорили про загалом 80 додаткових к.с. Два передні електродвигуни, кожен потужністю 23 к.с., ймовірно, будуть оснащені найсучаснішими інверторами з карбіду кремнію і, таким чином, працюватимуть особливо ефективно. Оскільки вони розташовані близько до двигуна внутрішнього згоряння, вони навіть можуть мати спільний контур охолодження.

Оскільки задній електродвигун також має лише 36 к.с., спорткар, швидше за все, буде невеликим і легким автомобілем. Можливо, наступником або відгалуженням MX-5. Зрештою, ікона родстера також має пристосуватися до енергетичного переходу. 

З технічної точки зору, патентна специфікація спортивного автомобіля Wankel заглиблюється ще в один аспект –  акумулятор. Загалом згадуються чотири 48-вольтні модулі, які розміщені в одному корпусі і працюють паралельно, як один 48-вольтовий блок, під час нормальної роботи. При повному навантаженні електричні перемикачі з’єднують два модулі послідовно, щоб отримати 96 вольт.

Це оптимізує вихідну потужність при меншій вазі – вагомий аргумент у класі родстерів MX-5. Настільки ж конкретно, наскільки конкретно патент описує компоненти електроприводу, він стримується на двигуні Ванкеля. Mazda вже давно модернізувала цю технологію, про що свідчить сучасний е-кросовер MX-30, який вже доступний з невеликим двигуном Ванкеля в якості збільшувача запасу ходу.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.