Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Цифрова трансформація автовиробництва вже в самому розпалі

Ефективніше, гнучкіше, стійкіше та з орієнтиром на електромобільність – саме так має виглядати виробництво автомобілів майбутнього. Трансформація вже йде повним ходом.

Попит на більшу екологічність та цифровізацію змінює не лише автомобілі, а й їхнє виробництво. Основними факторами, що сприяють цьому, є діджиталізація та програмне забезпечення – зрештою, всі технології, які підпадають під термін “Промисловість 4.0“. Чи з’явиться програмно-визначена фабрика так само, як і програмно-визначений автомобіль, ще належить з’ясувати. Тому що в кінцевому підсумку, як і у випадку з автомобілем, фабрики – це не створення “користувацького досвіду” або досвіду мобільності, а виробництво апаратного забезпечення. Але в будь-якому випадку, програмне забезпечення масово змінить виробництво і логістику.

Найбільші автовиробники вже багато років займаються діджиталізацією та мережевою інтеграцією своїх заводів і ланцюгів поставок, а нещодавно ще більше прискорили темпи.

Volkswagen Group разом з Amazon Web Services у 2019 році вже розпочала створення промислової хмари Volkswagen Industrial Cloud, яка спочатку об’єднає всі 122 заводи автовиробника, а в довгостроковій перспективі – якомога більше з більш ніж 30 000 локацій понад 1 500 постачальників.

Нещодавно Mercedes-Benz перевів свою цифрову виробничу екосистему MO360 на нову платформу даних MO360 Data Platform, яка об’єднує приблизно 30 світових заводів з виробництва легкових автомобілів за допомогою хмари Microsoft Azure Cloud. Mercedes-Benz розраховує підвищити ефективність виробництва на 20 відсотків до 2025 року.

“Здатність прогнозувати та уникати проблем у виробництві та логістиці стане вирішальною конкурентною перевагою на шляху до повністю електричної епохи”, – сказав Йорг Бурцер, член правління Mercedes-Benz, відповідальний за управління виробництвом та ланцюгами поставок.

Кампус Digital Factory як центральна фабрика для стартапів

Водночас преміум-виробник відкрив у Берліні свій кампус Digital Factory Campus. Він має функціонувати як “центр компетенції з питань цифровізації у глобальній виробничій мережі Mercedes-Benz” і присвячений цифровому автомобільному виробництву з використанням “найсучасніших пілотних ліній і тестових камер”. Конкретно кажучи, він об’єднає розробку, тестування та безперешкодне і швидке впровадження в усьому світі новаторських програмних додатків MO360 для автомобільного виробництва, а також діятиме як цифрова стартап-фабрика в заводському секторі.

Audi має намір скоротити вдвічі свої заводські витрати до 2033 року за допомогою концепції 360factory та модульного підходу до збірки.

“Ми використаємо перехід на електронну мобільність, щоб також зробити значний стрибок у продуктивності та оптимізації за рахунок необхідних перетворень”, – оголошує Герд Вокер, член правління з питань виробництва.

Одним з нових методів, які використовує Audi, є віртуальне планування заводу та складання. Компанія в Інгольштадті вперше реалізувала його в e-tron GT. Виробництво для е-моделі в Неккарсульмі було спроектовано повністю без фізичних прототипів.

Модульна система складання, над якою фахівці Audi працювали роками, щоб зробити виробництво більш гнучким, також буде впроваджена як “додаткова форма організації”. Тут працівники збирають компоненти на так званих виробничих островах без прив’язки до певного циклу. Безпілотні транспортні системи доставляють необхідні матеріали на станції за принципом “товар до людини” з великою дисперсією компонентів.

Edge Cloud 4 Production

Audi очікує більшої ефективності від Edge Cloud 4 Production, яка проходить випробування в реальних умовах на заводі Böllinger Höfe у Неккарсульмі. Якщо воно пройде успішно, “Audi хоче впровадити технологію автоматизації, яка є унікальною у світі, у серійне виробництво в межах Групи”.

Сотні промислових ПК на складальних дільницях стануть зайвими, оскільки їх обчислювальні потужності будуть сконцентровані в локальній хмарі – трьох серверах на заводі. На складальних дільницях для управління працівниками будуть потрібні лише тонкі клієнти з низькою обчислювальною потужністю.

“Досі нам доводилося купувати обладнання, якщо ми хотіли використовувати нові функції. З Edge Cloud 4 Production ми купуємо додатки лише як програмне забезпечення. Це вирішальний крок на шляху до виробництва на основі ІТ”, – говорить Герд Вокер, член правління з питань виробництва.

BMW також об’єднала свої заводи в мережу і проголосила стратегію iFactory. Вона має бути ощадливою, екологічною та цифровою і розглядається мюнхенською компанією як “генеральний план для виробництва майбутнього”. Сюди також входить віртуальне планування заводу BMW. Першим заводом, який буде повністю спланований і змодельований у віртуальному середовищі, стане завод BMW Brilliance Lydia в Шеньяні, Китай, який буде введений в експлуатацію в середині 2022 року.

BMW також покладається на поєднання хмарних і периферійних рішень на своїх заводах. Обчислювальна робота, необхідна у виробництві, виконується безпосередньо в цеху за допомогою периферійних пристроїв. Але пристрої керуються, конфігуруються, оновлюються або оснащуються новими виробничими програмами за допомогою хмарного програмного забезпечення, до якого підключені всі заводи. Оскільки ця “периферійна екосистема” була розроблена як відкрита і базується на стандартних ІТ-технологіях, зовнішні партнери та постачальники також можуть легко інтегрувати свої апаратні та програмні компоненти у виробничу систему BMW.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.