Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 05.07.2023

Чи може Toyota перемогти Tesla? Новий президент електромобільного підрозділу ділиться своїм баченням

Вчора в Токіо відбулися щорічні загальні збори акціонерів Toyota Motor, значна частина яких була присвячена стратегії електрифікації компанії.

Оскільки ринок покладає великі надії на електромобілі як на ключовий варіант досягнення вуглецевої нейтральності, новий підрозділ Toyota, який отримав назву BEV Factory, був у центрі уваги. Новий підрозділ інтегрує всі процеси розробки електромобілів, їх виробництва та бізнес-процеси з метою “прискорення прийняття та виконання рішень”.

Електромобілі нового покоління вперше вийдуть на ринок у 2026 році і, як очікується, складуть 1,7 мільйона з 3,5 мільйона електромобілів, які Toyota планує продати у 2030 році. Звичайно, президенту BEV Factory Такеро Като (Takero Kato) довелося відповісти на кілька запитань акціонерів.

У світлі заяви Toyota про те, що вона буде більше інвестувати в акумуляторні заводи і почне виробництво електромобілів у США в 2025 році, один з акціонерів поставив під сумнів, чи зможе компанія встигнути за Tesla, яка часто є стандартом, за яким критики оцінюють Toyota, кажучи, що японський автовиробник відстає у сфері електромобілів.

У той час як виконавчий віце-президент Toyota Йоічі Міядзакі (Yoichi Miyazaki) та головний науковий співробітник Toyota Гілл Пратт (Gill Pratt) підтвердили стратегію компанії, спрямовану на підготовку різноманітних рішень для силових агрегатів, керівник заводу Toyota з виробництва електромобілів дав більш детальну відповідь.

“Я люблю електромобілів. За їх допомогою я хочу змінити майбутнє автомобілів та роботи. По-перше, ми будемо прагнути до такого ж запасу ходу, як у гібридних транспортних засобів, які стали такими популярними. Це велике завдання. Ми хочемо, щоб люди відчули унікальний характер Toyota в електромобілях, які ми створюємо та постачаємо”.

Хоча досягнення такого ж запасу ходу, як у гібридів Toyota – до 900 миль до 2028 року – є дуже амбітною метою, Като сказав, що автовиробник також зробить значні зміни у виробництві та кількості деталей, необхідних для створення автомобіля.

“Ми хочемо змінити структуру наших транспортних засобів і вдвічі скоротити довжину виробничих ліній, а також зменшити або усунути фізично напружену роботу, захищаючи японський процес виробництва (монозукурі) і створюючи щасливі робочі місця для старіючого населення”.

Він також зазначив, що в нинішню епоху “швидкість – це ключ”, коли мова йде про те, як працює підрозділ BEV Factory.

“Наша команда об’єднує всі функції компанії, а не лише розробку. Наша команда поділяє ті ж самі проблеми, що й “генба” [заводський цех], і щодня проводить дискусії. У той же час, робота з новими партнерами дозволить нам усім придумати нові, багатші ідеї. Все нове, тому ми дуже схвильовані! Наше захоплення та задоволення від роботи, безсумнівно, передасться всім”.

Колишній генеральний директор і нинішній голова Toyota Акіо Тойода (Akio Toyoda), який не був найпалкішим прихильником електромобілів під час свого правління, продовжив відповідь Като. “Я не знаю, чи може любов перемогти Tesla. Однак автомобілі, зроблені інженерами, які їх люблять, зворушать серця людей. Ми сподіваємося, що ви з нетерпінням чекатимете на електромобілі, які ми створимо”, – відповів Тойода.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.