Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 17.05.2023

Чого боїться Ілон Маск?

Tesla вперше хоче рекламуватися. В інтерв’ю після щорічних загальних зборів Ілон Маск також розповів, як він оцінює рівень автономного водіння і чому вважає домашні офіси “морально неправильними”.

Після щорічних загальних зборів генеральний директор Ілон Маск дав розлоге інтерв’ю американському телеканалу CNBC на різні теми – від економічної ситуації до автономного водіння і тайванського конфлікту. Пропонуємо вашій увазі його найважливіші заяви.

Ось що Ілон Маск говорить про…

… старт реклами для Tesla

“Ми спробуємо трохи реклами і подивимося, що з цього вийде”. З огляду на високий попит, Tesla вже давно не потребувала платної реклами. Маск використовував власну популярність та інші засоби як маркетингові інструменти – насамперед Twitter, онлайн-платформу, яку він відтоді очолив. Але це, здається, все більше вичерпується – цього року Tesla кілька разів знижувала ціни.

Tesla ще не має зрілого плану щодо реклами, заявив Маск в інтерв’ю американській телекомпанії CNBC після річних зборів акціонерів. “Я тільки погодився на це, повної стратегії ще немає”. Однак реклама може стати способом розширити клієнтську базу Tesla.

… економічний розвиток

За словами Маска, Tesla не має “імунітету” до ризиків рецесії. Він очікує, що в найближчі дванадцять місяців економічне середовище буде складним. Піонер електромобілів переслідує амбітні цілі зростання, але конкуренція стає все жорсткішою. Існує також загроза економічних потрясінь. Маск вкотре розкритикував рівень процентних ставок Федеральної резервної системи США за уповільнення економіки. Серед іншого, вищі відсоткові ставки роблять автомобільні кредити менш привабливими.

… автономне водіння

В інтерв’ю Маск повторив свою заяву про те, що Tesla стоїть на порозі перетворення своїх автомобілів на машини з автономним керуванням. Він підкреслив, що Tesla – єдиний автовиробник, який вважає, що може досягти повної автономії за допомогою оновлення програмного забезпечення. Схоже, що це станеться вже цього року, обережно відповів Маск на запитання.

Журналіст CNBC Девід Фабер обережно нагадав, що багато років тому Маск неодноразово проголошував, що автономне водіння незабаром буде освоєно…. На це Маск відповів, що, ймовірно, він був “патологічним оптимістом”. Але тепер, за його словами, він впевнений, бо кілька днів їздив по Сан-Франциско, довірившись програмному забезпеченню для керування автомобілем. Як і багато років тому, він також знову висловив надію на те, що власники Tesla зможуть використовувати свої автомобілі в якості робо-таксі, щоб заробляти гроші.

Tesla дозволяє клієнтам у США протестувати нову версію свого програмного забезпечення “Автопілот”, позначену як “повністю самостійне водіння”. Водночас компанія підкреслює, що “Автопілот” не перетворює транспортні засоби на безпілотні автомобілі, і що людина за кермом залишається відповідальною. Згідно з загальноприйнятим у галузі визначенням, навіть тестовий варіант є не більше, ніж системою допомоги.

“Автопілот” продовжує створювати проблеми

Тим часом, дочірня компанія General Motors Cruise і сестринська компанія Google Waymo дозволяють роботам-таксі їздити по Сан-Франциско без водія за кермом. В інтерв’ю Маск заявив, що технологія Waymo працює тільки на точно обстежених дорогах, і її збивають з пантелику такі зміни, як аварії або будівництво. З іншого боку, Tesla, за його словами, пішла далі і “практично” розробила рішення, яке працює скрізь.

Відео користувачів, які тестували нову версію “Автопілота” протягом останніх місяців, показали частково нестабільну поведінку програмного забезпечення. Система “Автопілот” також є об’єктом розслідування американської влади після кількох аварій.

В інтерв’ю CNBC, яке тривало трохи більше години, Маск також захищав свої суперечливі твіти, засудив роботу з дому і висловив переконання, що існують плани Китаю окупувати Тайвань.

… домашній офіс

Маска запитали, серед іншого, про його нещодавні твіти про фінансиста і людину, яка пережила Голокост, Джорджа Сороса, в яких він, серед іншого, стверджував, що Сорос ненавидить людство. На запитання, чи не шкодять такі твіти бізнесу його компаній, Маск відповів: “Я буду говорити те, що хочу сказати – і якщо наслідком цього буде втрата грошей, то так тому і бути”.

Технологічний мільярдер, який наказав усім співробітникам Tesla і Twitter повернутися в офіс після пандемії, назвав роботу з дому “морально неправильною”. Чому люди, які будують або ремонтують автомобілі та будинки, повинні ходити на роботу, а ті, хто сидить перед комп’ютером, ні, – стверджує Маск.

… тайванський конфлікт

Щодо Тайваню Маск заявив, що офіційною політикою Китаю є взяття острова під контроль. Тому він вважає, що існує “певна неминучість ситуації”. США застерігають Китай від військових дій на Тайвані. На острові знаходиться значна частина світового виробництва передових мікросхем. За словами Маска, на Tesla конфлікт навколо Тайваню вплине менше, ніж на інші компанії: “Я не впевнений, чи зможете ви після цього купити iPhone, наприклад”. Ризики Tesla значно менші, бо має великий завод у Шанхаї, Китай.

… штучний інтелект

Щодо теми штучного інтелекту, Маск заявив, що Tesla перевершує всіх: “Я навіть не впевнений, хто є номером два”. Маск був одним із засновників розробника ChatGPT – OpenAI. “Я – причина існування OpenAI”. Тим часом Маск заснував власну нову AI-компанію X.AI, про яку поки що не хоче говорити.

Новий член Ради директорів

Джей Б. Штраубель – новий член Ради директорів Tesla. Інженер і підприємець дуже добре знає компанію: він був одним з перших співробітників і до 2019 року обіймав посаду технічного директора. Численні патенти Tesla засновані на його ідеях. В останні роки він опікується заснованою ним компанією Redwood Materials. Вона має на меті переробляти акумулятори з електромобілів і відновлювати сировину, таку як літій і кобальт, для створення нових акумуляторів. Консультаційна фірма для інвесторів рекомендувала акціонерам не голосувати за нього, оскільки сумнівалася в його незалежності.

Ілон Маск був затверджений на посаді члена правління. Напередодні виборів щодо нього також були занепокоєння. Група акціонерів критикувала те, що Маск має занадто мало часу для Tesla через його сильну прихильність до Twitter. З призначенням експерта з реклами Лінди Яккаріно новим керівником Twitter цей аргумент повинен принаймні втратити частину своєї ваги. Нещодавно Маск кілька разів повідомляв про своє велике робоче навантаження і говорив, що в майбутньому матиме більше часу для Tesla. Однак він все ще залишається босом SpaceX, не кажучи вже про Boring Company та інші компанії. Він також не залишить Twitter повністю, адже залишається головним технічним директором компанії.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.