Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 07.12.2022

Чому деякі автомобілі мають передачу «B» і що це означає?

Кожна буква для положення важеля передач автомобіля позначає певне налаштування коробки передач. Більшість із цих літер вам, звичайно, знайомі, але ця буква коробки передач може бути для вас абсолютно новою.

Що означає «B» в автомобілі?

Найпростіше пояснення для літери B – «гальмування». Передача B у Toyota Prius або будь-якому іншому гібридному автомобілі функціонує як нижча передача, яка виконує унікальну функцію, схожу на перемикання механічної коробки передач на нижче передаточне число на довгому спуску. Під час спуску з пагорба на передачі B швидкість автомобіля сповільнюється через збільшення опору електричного двигуна. 

Передача B — це компонент рекуперативної гальмівної системи в гібридних транспортних засобах, який збільшує опір.

   

Під час руху на передачі B електродвигун електромобіля або гібридного автомобіля працює як генератор і виробляє електроенергію, яка живить акумулятор автомобіля. При цьому опір електродвигуна збільшується, що значно сповільнює автомобіль.  

Передача B також служить альтернативою механічним гальмам, особливо на довгому крутому пагорбі. Як наслідок, це цікава функція, використання якої подовжує термін служби компонентів гальмівної системи.

Які автомобілі мають передачу «B»?

Якщо вам коли-небудь доводилося їздити на гібридному автомобілі,наприклад на Toyota, ви могли помітити літеру «B» для важеля перемикання передач. Більшість гібридних транспортних і електричних автомобілів мають цю додаткову передачу B, яка допомагає використовувати рух накатом для зарядження батареї та для сповільнення автомобіля.

Коли слід використовувати режим B?

Ви можете використовувати режим B в тих самих ситуаціях, коли в класичному автомобілі з ДВЗ ви перемикаєтеся на нижчу передачу для гальмування двигуном адже їзда з крутого схилу лише з педаллю гальма може призвести до передчасного зносу та перегріву гальм. В результаті тривалого механічного гальмування гальмівна рідина може закипіти, що призведе до повної поломки автомобіля. При використанні механічної коробки передач перемикання на нижчу передачу допомагає  автомобілю сповільнитися та знімає навантаження з гальмівної системи. Якщо гальмування двигуном недостатнє, то потрібно скористатися гальмом, щоб автомобіль рухався з бажаною швидкістю. В гібридному авто та в електромобілі таким аналогом нижчої передачі для гальмування двигуном є режим В трансмісії.

Під час їзди по снігу ви можете почуватися більш безпечно за кермом у режимі B. Режим В в Prius, наприклад, зменшує ковзання та занос на снігу, в той час як використання механічної системи гальмування на мокрій дорозі може спричинити занос.

Коли слід уникати режиму B? 

На регулярній основі уникайте водіння в режимі B. Від руху в режимі B на стандартній магістралі мало що можна отримати.

Режим B заряджає акумулятор електромобіля та створює опір двигуна під час спуску. З іншого боку, він втрачає енергію та не заряджає гібридну батарею під час їзди у звичайному русі. І пам’ятайте, що літера B означає гальмо (Brake), а не акумулятор (Battery). Тому не намагайтеся економити заряд акумулятора, перемикаючись в режим B на шосе під час прискорення або під час руху на постійній швидкості.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.