Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Штучний інтелект: Continental бачить більше можливостей, ніж ризиків

Багато людей все ще мають великі побоювання щодо використання штучного інтелекту в широких масштабах. Водночас неможливо уявити промисловість без машинного навчання. Як забезпечити контроль та етичні настанови, не проґавивши при цьому жодного кроку?

Компанія Continental переконана, що застосування штучного інтелекту (ШІ) не повинно викликати надто багато страхів – з точки зору побоювань щодо робочих місць, а також контролю з боку людини. Вона не поділяє занепокоєння щодо масової втрати робочих місць, заявила Аріан Рейнхарт, директор з персоналу автомобільного постачальника, під час круглого столу на цю тему в понеділок. “Одного з нами точно не станеться: у нас не буде занадто мало роботи”. Так, автоматизація та алгоритми, ймовірно, призведуть до економії в компаніях. “Але тоді нам знадобляться працівники в інших місцях”.

Штучний інтелект вже полегшує деякі прості або дуже нудні, повторювані завдання. Він відкриває можливості не лише для фахівців з програмного забезпечення: “Він буде вплетений в усю щоденну роботу”. При підборі нового персоналу робо-програми можуть допомогти уникнути можливої дискримінації, а не посилити її. “Ми вже зараз очікуємо на відповідні переваги”. Райнхарт підкреслив: “Йдеться про освіту”. Політики повинні допомогти точніше представити потенціал і ризики штучного інтелекту. “Вони повинні створити для цього основу”.

Continental вже деякий час використовує ШІ у внутрішніх процесах, на виробництві і особливо в розробці технологій для автономного водіння. Репрезентативне опитування, проведене на замовлення компанії, акції якої котируються на біржі DAX, серед понад 2 000 осіб, показало, що більше половини (55%) ставляться до нього скептично або відкидають його використання. 61 відсоток очікує втрати робочих місць, 65 відсотків виступають за контроль ШІ на основі етичних стандартів, 47 відсотків побоюються загального “відключення” людей протягом найближчих десятиліть.

Закріплення чогось на кшталт моралі

“До страхів слід ставитися серйозно, – каже професор комп’ютерних наук і дослідник ШІ Крістіан Керстінг з Дармштадтського технічного університету. “Але до страху, що машина одного дня може повністю захопити владу, ще дуже далеко, якщо взагалі захопить”. Появу машинної “свідомості” не можна виключати – питання в тому, якими саме засобами і які наслідки це матиме. “Десь щось на кшталт моралі тоді, ймовірно, мало б бути закріплене, як у людському мозку”. На шляху до цього, однак, контроль може бути збережений за допомогою відповідного регулювання.

Наразі в Continental працює близько 1200 спеціалістів зі штучного інтелекту, а до кінця року їхня кількість зросте до 1500. За словами керівника технологічного відділу Жиля Мабіра, це передбачає як розробку власних, так і застосування зовнішніх алгоритмів і систем. За словами Райнхарта, автоматизація на основі програмного забезпечення може допомогти перенаправити брак кваліфікованих працівників в інші сектори, такі як ремесла або догляд – якщо працівники будуть готові підвищити кваліфікацію.

“Ризики, звісно, існують, – каже Мабіре. “Але ШІ та його поведінка запрограмовані людиною. Тут важлива якість програмування та даних”. З 2020 року Continental має внутрішню технологічну інструкцію. Керстінг вимагав, щоб, як і в інших сферах, існувала певна професійна етика і для використання ШІ. 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.