Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 11.03.2023

Як автономні автомобілі спілкуються з пішоходами

Комунікація з іншими учасниками дорожнього руху відіграє важливу роль у безпечному та безаварійному дорожньому русі. Тому автономні транспортні засоби повинні визначати, які пішоходи можуть стати для них важливими, а також розпізнавати та інтерпретувати їхню поведінку. Наприклад, хоче пішохід перейти дорогу чи ні?

Дослідники з Інституту оптики, системних технологій та експлуатації зображень ім. Фраунгофера (IOSB) хочуть визначити це за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Вони вже створили прототип подальших досліджень. Він був навчений на великій кількості даних і оцінюватиме, чи хоче пішохід перейти дорогу.

Система складається зі стереокамери, яка може визначати точне положення перехожих та алгоритму штучного інтелекту, який визначає положення кінцівок і робить висновки. “Зараз метою є подальше навчання ШІ та удосконалення системи в цілому, щоб вона могла розпізнавати наміри пішоходів якомога точніше у всіх можливих ситуаціях”, – каже дослідник Фраунгофера Мануель Мартін.

Ця розробка є частиною дослідницького проекту “Інтелектуальна комунікація між людиною і технологією в змішаному русі”, в якому, серед інших, бере участь і постачальник автомобільної техніки Hella. Загальна мета проєкту – забезпечити адаптивну комунікацію між різними учасниками дорожнього руху за допомогою штучного інтелекту, щоб мати можливість інтегрувати автоматизовані транспортні засоби в сценарії змішаного руху. Для цього необхідно розробити комплексні комунікаційні інтерфейси для взаємодії автомобіля з іншими учасниками дорожнього руху, а також з його власними пасажирами. Наприклад, автомобіль повинен мати можливість повідомити пішоходу, який хоче перетнути смугу руху, що він збирається зупинитися або пропустити його за допомогою однозначного світлового індикатора.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.