Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як навчати співробітників за допомогою віртуальної реальності

Три практичні приклади, в яких VR виявилася кращою за очне навчання

Солдати, хірурги і астронавти вже кілька десятків років навчаються у віртуальній реальності (VR). Люди найкраще навчаються на практиці, зі зворотним зв’язком після помилок, тому в сферах з високою ціною помилки VR особливо зручна. Але останні кілька років технології сильно подешевшали, і їх все частіше використовують багато корпорацій зі списку Fortune 500. Тепер VR-гарнітури надягають звичайні співробітники, що займаються продажами, логістикою і підтримкою клієнтів.

У цій статті я розберу три приклади. В одному випадку співробітників вчили фізичних дій, в іншому – розмовам і навичкам спілкування, а в третьому – корпоративній культурі. Усі три курси окупилися, і через кожен з них пройшли тисячі співробітників – у жодному науковому дослідженні VR не було такої великої вибірки. Курси проводилися на платформі для імерсивної VR-освіти Strivr.

Технічні навички

Є сотні наукових робіт про вивчення технічних навичок за допомогою VR. Проведено навіть кілька метааналітичних досліджень, які порівнюють, наприклад, навчання хірургів через VR з іншими методами навчання. Їхні результати свідчать, що VR-освіта в цілому не поступається очній, але допомагає заощадити гроші, а іноді ще й займає менше часу. Практика теж підтверджує ці висновки.

Наприклад, понад мільйон співробітників Walmart вже пройшли VR-курси. Один з найпопулярніших курсів присвячений роботі з «Вежею видачі замовлень» – великим кіоском, в якому покупці можуть забирати онлайн-замовлення. Учням покроково пояснюють, як працювати з новим пристроєм, і, якщо вони помиляються, їм відразу дають зворотний зв’язок. Раніше співробітник витрачав на навчання цілий день: їхав до спеціального офісу Walmart і вивчав теорію і практику. Нова технологія скоротила час навчання з восьми годин до 15 хвилин без зниження ефективності. Уміти працювати з «Вежею видачі замовлень» повинні усі співробітники Walmart в США, тому перехід на VR окупиться більш ніж мільйоном повних робочих днів. «Можете уявити, скільки ми заощадимо», – зазначає Хезер Дарчі, старший директор Walmart з контент-дизайну і розвитку.

Соціальні навички

Останнім часом виріс попит на навчання соціально-психологічних навичок (soft skills): вони підвищують якість сервісу і менеджменту. Цю тенденцію підкріплюють наукові роботи. Наприклад, у низці експериментів люди вчилися виступати на публіці з допомогою VR. Зібрати повний зал живих людей дорого, тому нова технологія дуже зручна й вигідна. Експерименти показують: VR досить переконлива, щоб люди ставилися до навчання серйозно, але в той же час це досить безпечне середовище, де люди хвилюються менше, ніж під час виступів перед живими людьми.

Наприклад, у Verizon розробили і впровадили курс для співробітників кол-центру, що пояснює, як знизити напругу в розмові з незадоволеним клієнтом. На цьому курсі можна навчитися говорити й активно слухати клієнтів, коли розмова стає неприємною. Згідно з власними даними Verizon, VR-курс виявився ефективнішим і цілісним, а також знизив час навчання – з 10 год всього до 30 хв на людину. Клео Скотт, глобальний директор Verizon Business Services з навчання та розвитку, зазначає: «Коли люди, що пройшли курс, знову приступили до роботи, супервайзери відмітили їхню впевненість в собі – адже вони набагато краще розуміли, як поводяться з клієнтом».

Корпоративна культура

Учити нових співробітників корпоративної культури – це завжди складне завдання, а під час COVID-19 особливо. Попередні приклади лише підтверджують висновки з раніше опублікованих наукових робіт, але ще ніхто не досліджував, як VR впливає на атмосферу і дух колективу. Мережа супермаркетів Sprouts Farmers Market виділяє свій бренд через культуру співробітників, а деякі з її ключових цінностей звучать так: «Поважайте одне одного і допомагайте одне одному» та «Живіть здоровим життям».

Sprouts продовжує відкривати нові магазини і наймати нових співробітників, і їх потрібно вводити в курс справи. Для цього в Sprouts створили VR-курс, в якому ключові цінності проілюстровані на прикладах. Так, співробітник може заспокоїти жінку, яка щойно дізналася, що у її сина алергія на глютен, і пояснити їй, як тепер вибирати продукти; або відвезти кавун додому літньому покупцеві, у якого немає сил сходити за улюбленою їжею. Замість того щоб навчати співробітників конкретним навичкам, у Sprouts використовують так звану модель для наслідування: виділяється декілька прикладів, що ілюструють абстрактну тему. Близько 300 співробітників пройшли тест на загальне розуміння цінностей компанії. Половина з тих, хто використовував VR, правильно зрозуміли всі шість основних ідей – а з тих, хто використовував традиційні методи навчання, впоралися лише 3% учасників. «Добре, що ми встигли запустити цю програму до COVID-19, – резюмує Сінді Чікахіса, віце-президент Sprouts по роботі магазинів. – Не уявляю, як би ми інакше наймали і вчили тисячі нових співробітників під час пандемії».

VR почала набирати популярність ще до COVID-19, але під час глобальної пандемії і переходу на віддалену роботу такі інструменти стають усе більш і більш потрібні.

Автор: Джеремі Бейленсон – професор комунікації в Стенфордському університеті

Джерело: hbr-russia.ru

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.