Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 25.02.2023

Як побудувати компанію на перенасиченому ринку

Хіллель Фулд: не минає й дня, щоб до мене не звернувся підприємець, який намагається проникнути на надзвичайно насичений ринок. Вчора, наприклад, у мене був дзвінок з людиною, яка хоче підірвати простір пошукових систем. Так, справді. Очевидно, перше питання, яке я йому поставив, було: “Ви це серйозно? Ви хочете стати віч-на-віч з Google і Bing?”

Ось п’ять речей, які ви можете зробити, щоб мати шанс при виході на перенасичений ринок:

1. Знати своїх конкурентів

Давайте повернемося до основ. Що таке конкурент у вашому розумінні? Я скажу вам, чим він не є. Конкурент – це не просто компанія, яка робить те саме, що й ви. Тож навіть якщо ви створюєте соціальну платформу для любителів картоплі, думка про те, що Meta не є конкурентом, є шкідливою.

Будь-яка компанія, націлена на ту ж аудиторію, що і ви, зі схожою ціннісною пропозицією, є вашим конкурентом.
Тож навіть якщо Meta не є соціальною платформою для любителів картоплі, не забувайте, що ці любителі зараз створюють свої спільноти на Facebook. Це означає, що вам потрібно забрати їх з Facebook і привести на вашу платформу, а це означає, що Facebook є конкурентом.

Без знання та визнання вашого конкурентного середовища ваші шанси на успіх близькі до нуля.

2. Визначте свою конкурентну перевагу

Сказати, що ви збираєтеся перевершити своїх конкурентів – це законна відповідь на запитання інвестора, як ви взагалі можете зачепити такий насичений ринок.

Не забуваймо, що Google не був першим, Facebook не був першим і навіть Apple не був першим. Все, що вони зробили, це перевершили Yahoo, MySpace та Nokia.

З огляду на це, заявивши інвестору, що ви переможете Мета в її власній грі, ви повинні підкріпити їх дуже детальним поясненням того, як саме. Не забувайте, що деякі з цих компаній досягли такого масштабу, якого ми ніколи не бачили в історії.

3. Ви не можете виграти на одній функції

Це реальна історія, хоч у неї і важко повірити. Близько десяти років тому я познайомився з молодим підприємцем, який розповів мені, що створює додаток для обміну фотографіями. Я одразу ж запитав його, чи справді він має намір конкурувати з Instagram. Він відповів, що Instagram не є конкурентом, тому що у нього є один фільтр, якого немає в Instagram.

Він щиро думав, що зможе перемогти Instagram завдяки цій єдиній функції. Я думаю, ми всі розуміємо, наскільки це безглуздо. Щоб диференціювати себе, вам потрібно більше, ніж одна функція.

4. Стати “must-have”

Часто я зустрічаю підприємців, які створюють дійсно крутий продукт, рішення неіснуючої проблеми.
Зосередьтеся на проблемі, а не на своєму рішенні. Якщо є реальна больова точка, яка не вирішується, вирішіть цю проблему.

Якщо ви дійсно пропонуєте рішення проблеми, яка є у багатьох людей, у вас є хороші шанси залучити користувачів, які допоможуть вам з часом досягти критичної маси.

5. Будьте впертими

Подобається вам це чи ні, але, швидше за все, рано чи пізно вам доведеться залучати гроші для свого стартапу. Перше, що запитає вас будь-який інвестор: “Ви з глузду з’їхали? Це ж треба бути божевільним, щоб думати, що ти можеш конкурувати з Google”.

Якщо ви дійсно вирішуєте реальну проблему, яку не вирішують Google на вашому ринку, то будь-який інвестор оцінить такий підхід. Насамкінець, проникнення на високо насичений ринок – це далеко не просто, але, зрештою, як і підприємництво загалом.

Якщо ви хочете мати шанс вибитися в лідери на ринку, дотримання наведених вище кроків дасть вам фору.

Автор: Хіллел Фулд – технологічний блогер/відеоблогер, маркетолог стартапів, провідний інтернет-інфлюенсер та публічний спікер. Його роботи та ідеї висвітлювалися на CNBC, Forbes, Inc, Entrepreneur, TechCrunch та інших авторитетних технологічних виданнях.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.